Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMC Neoport je specialistou na dopravu na letištích

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 4. 3. 2019
11
Zobrazit náhledy (11)
BMC Neoport BMC Neoport BMC Neoport BMC Neoport BMC Neoport BMC Neoport
BMC Neoport má v nabídce své značky mezi jejími autobusy výsadní postavení. Tento model je navržen přímo pro použití na letištích, kde slouží k dopravě cestujících přímo k letadlům.

Turecká společnost BMC má kořeny ve Velké Británii a zrodila se v šedesátých letech dvacátého století, kdy na dovoz britských vozů navázala jejich licenční výrobou a následně i vlastním vývojem. V plně tureckém vlastnictvím je pak BMC od konce let osmdesátých.

V současnosti BMC produkuje nákladní vozidla a obrněné transportéry pro armádní nasazení, nákladní automobily pro civilní trh a pestrou paletu autobusů pro linkový provoz, kterou doplňuje model Neoport. Ten je primárně určen pro provoz na letištích.

BMC Neoport s rozvorem náprav 7100 mm, celkovou délkou 14.000 mm, šířkou 3000 mm a výškou 3065 mm nabízí skutečně velkokapacitní interiér s vnitřní šířkou 2800 mm a výškou 2380 mm, který pojme 96 cestujících, z nichž 12 může být sedících.

Moderně tvarovaný autobus je pro zvýšení rychlosti a komfortu nastupování i vystupování cestujících vybaven trojicí širokých dvoukřídlých dveří na pravé i levé straně a systém pro snížení světlé výšky na obou stranách. Standardem jsou LED pro denní svícení, kamerový systém a rovněž kabina řidiče oddělená od prostoru cestujících.

Pohon letištního speciálu zajišťuje přeplňovaný vznětový čtyřválec Cummins o objemu 4,5 litru s nejvyšším výkonem 136 kW při 2100 až 2350 min-1 a točivým momentem 700 N.m při 1200 min-1. S motorem spolupracuje šestistupňová převodovka Allison.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku