Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW a Chris Bangle = další designová revoluce

Libor Zezulka Libor Zezulka 16. 3. 2005 • 21:05
54
Časopis Autoweek zveřejnil krátký rozhovor s Chrisem Banglem, v němž designér přiznal, že se v BMW chystá další designová revoluce.

I když první náznaky radikální změny tvarů bavorských kočárů přišly už s modelem X5, tu pravou revoluci odstartovala až luxusní sedmička. Tradiční příznivci značky se memohli probrat z šoku, ale strůjce nového designového směru, Chris Bangle, zůstával klidný a v duchu si možná říkal, že všem ještě ukáže. A taky ukázal. Na zvláštní sedmičku navázala odvážná pětka, Z4, X3, šestka, inovativní řada 1 a proti sedmičce značně umírněná nová trojka.

Už by se mohlo zdát, že BMW zařadilo nižší rychlostní stupeň a snad se pomalu vrací k původním hodnotám, ale opak je pravda. Chris Bangle v zmíněném rozhovoru přiznává, že řada tři završila jednu etapu života bavorské automobilky, na níž naváže etapa nová. Designéři podle Bangla už znovu sedí a vymýšlejí první skici bavoráků se zcela novým designem. Na otázku týkající se obvinění ze zničení designu BMW Bangle odpověděl, že nevymyslel radikální změnu sám, ale rozhodnutí učinil celý management. Uvidíme, čím nás BMW překvapí za několik let.

Témata
17. 3. 2005 19:31
Re: GTI, pokračujeme u OPEL GTC
Done, je opravdu znát, že je ti teprve 16 (předpokládám let). Volil bych být tebou buďto jiné stránky - Burago nebo Matchbox, nebo bych víc četl a méně psal. Zatím je pravdivé z tvé zprávy jen to, žes mlád. Tos napsal nepochybně upřímně. Počkej do osmnácti, vystaví ti živnostenský list a pak nám tu, třeba u článku O Chrisovi piš, ne ovšem o tvé peněžence, to tu nikoho nezajímá. Teď zatím poslouchej a šoupej nohama. Držím ti palce, Done.
17. 3. 2005 19:04
CHRISI, TYS NÁS DOBĚHL
Tenhle Bangl, já myslím, prorazil s tím, s čím se dá v této pošahané době ještě prorazit. Tu samou dynamiku, jako maj motory BMW uplatnil při tvorbě karoserie. Když auto stojí, tak stojí. Ne tak BMW. Podívej se na něj, ujede ti pod rukama. Ty tvary a zejména návaznosti ploch a křivek jakoby k sobě na první pohled nepasujou, kroutěj tě a zmítaj tvejma očima. Jenže, ono to je jinak. Bangl nám ještě dává čas. Jen on ví, že mu na to vlezem. A my vlezem. Otázka dnes, když už na to nějakej pátek koukáme bez šoku - zda se to vlastně mohlo udělat jinak. Myslím, že ne. A je to tak, že Bangl donutil všechny designéry světa rozpitvávat jeho reálvize a hledat "vlastní" cestu. Bangl má oko. Podle mně byl možná novej Pasat do Ženevy dobouchanej kladivem, co si ho vypůjčili na poslední chvíli z Bangleho garáže. Jo, a tiše v těchto souvislostech skládám poctu do Francie - Renaultu. Chápu pomalu. Nejsem taky Bangl.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud