Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW chystá testy stovek Mini s elektrickým pohonem

Ondřej Láník Ondřej Láník 10. 7. 2008 • 12:02
4
Skupina BMW hodlá v následujících 12 až 18 měsících postavit až několik set prototypů elektromobilů s karoserií Mini.

Smyslem je vyzkoušet nově vyvinutý elektropohon v reálném provozu a získat podklady pro ladění zařízení před zahájením přípravy sériové výroby.

BMW oznámilo, že základem budou sériové vozy (avšak bez spalovacího motoru, převodovky, nádrže apod.), vyrobené v britském Oxfordu, které budou dopraveny do Mnichova a následně přestavěny na čistě elektrický pohon. Několik set testovacích prototypů bude v následujících 12 až 18 měsících jezdit v běžném provozu.

Cílovou destinací je podle některých zdrojů americký stát Kalifornie, kde začne platit předpis, přikazující všem výrobcům, kteří chtějí prodávat nová auta, aby nabízeli také modely s nulovými emisemi.

Podrobnosti o prvních výsledcích projektu a o termínech uvedení na trh zveřejní automobilka na konci roku.

Související články

Témata
11. 7. 2008 14:57
Re: Elektromobils
Prave proto elektromobil. Baterii slunecnich clanku na zahradku a mas denne 50 km bez CEZu. Dnes jeste ne, ale za 2-3 roky zcela jiste. Pokrok ve slunecnich clancich a pokles jejich cen za posledni 2 roky je raketovy. Bylo otevreno nekolik novych tovaren, schopnych hrlit clanky novymi technologiemi (thin film, nanotechnologie, polymery) po kilometrech za zlomek dnesnich cen. A to je jenom zacatek. Doporucuji pozorne sledovat.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku