Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW i3 ve Frankfurtu: První dojmy a video

David Bureš David Bureš 11. 9. 2013 • 17:11
15
12
Zobrazit náhledy (15)
BMW i3 BMW i3 BMW i3 BMW i3 BMW i3 BMW i3 BMW i3 BMW i3 BMW i3 BMW i3
Dlouho očekávaný elektromobil z dílny BMW je tady. Ve Frankfurtu se prezentuje model i3.

BMW představuje na IAA model i3 ve velkém stylu, zákazníky zkrátka chce nalákat na elektřinu. Na stánku BMW stojí několik exemplářů vozu, další i-trojky jezdí po zdejším pavilonu, malým elektromobilem je navíc možné se svézt při přesunu po areálu výstaviště.

Automobil se chce výrazně odlišit od konvenčních modelů značky, nevypadá tak jako žádné jiné BMW. Svými tvary nicméně působí poněkud těžkopádně, karoserie je totiž vysoká 1.578 milimetrů. Ledvinky na přídi jsou úzké a zaslepené, zadní boční dveře se otevírají proti směru jízdy podobně jako u Mazdy RX-8. Dolní linie bočních oken tvoří jakousi vlnovku, což zvětšuje prosklení a zároveň pomáhá vzdušnosti kabiny.

BMW se chlubí tím, že pohotovostní hmotnost tohoto elektromobilu činí pouze 1.195 kilogramů. Snaha o úsporu váhy je znatelná především uvnitř i3. Palubní deska je minimalistická, objevuje se zde velká plastová plocha, doplněná o malý centrální panel a dvě samostatně umístěné obrazovky. Ta za volantem slouží jako přístrojová deska, pomocí té na vrchu centrálního panelu se ovládají další funkce auta.

Opěradla předních sedadel jsou velice úzká, skoro jako nějaké skořepiny, které připomínají i svými tvary. Sedačky jednak pomáhají snížit celkovou hmotnost automobilu, jednak zvětšují prostor pro pasažéry vzadu.

Za volantem se sedí výše, což má usnadnit výhled při jízdě po městě. Zadní boční dveře lze otevřít až po otevření těch předních, klika od nich se nachází pouze uvnitř. Nastupování dozadu usnadňuje chybějící B-sloupek a sklopná přední sedadla. Vzadu se pohodlně posadí pouze děti, prostoru pro hlavu je tu dostatek, je tu však méně prostoru pro nohy, navíc sedák je umístěn velice nízko, což nepomáhá pohodlí. Díky umístění pohonné jednotky tu však prostor neomezuje centrální tunel jako u konvenčních aut.

Objem zavazadelníku činí jen 260 litrů, prostor omezuje vzadu uložený elektromotor umístěný pod podlahou kufru. Menší zavazadelník je zkrátka daň za vyvážené rozložení hmotnosti (v poměru 50:50 mezi obě nápravy), dlouhý je 60 centimetrů a široký 102 centimetrů. Další odkládací prostor je umístěn pod kapotou, do něj se vejde kabel na dobíjení baterií, lékárnička a další drobnosti.

BMW vedle elektromobilu nabídne i verzi doplněnou o spalovací motor, který má prodloužit dojezd auta. Taková i3 disponuje benzinovým dvouválcem o objemu 0,65 litru, který je umístěn vedle elektromotoru, nemá tak zmenšovat zavazadelník auta.

video

Související články

Témata
Avatar - Berenika ANTIDIESEL
12. 9. 2013 15:44
Re: To neni auto pro konzervativní, nemoderní vychodoevropa
Hele tuhle společnost netvoří přiblblý důchodci. A jestli jo tak je něco špatně. Pokud by to byla okrajová záležitost BMW pro důchodce tak dejme tomu, ale oni nemají jiný elektroauto. Tohle je jejich první a jediný elektromobil. A udělat svoji STAR přiblblým způsobem pro přiblblý segment společnosti je elektroprůšvih.
Avatar - fOE
12. 9. 2013 08:01
"Vzadu se pohodlně posadí pouze děti"
Na konkurencnim servru se vzadu, zda se ze pohodlne, posadil 190cm chlap :-!
11. 9. 2013 20:58
To neni auto pro konzervativní, nemoderní vychodoevropany
Ale naopak jasny produkt pro moderního bohateho zapadoevropskeho (zejmena) seniora, který cely život jezdil mercedes a / nebo bmw. Už mu nejde o rychly auto ale naopak chce ukázat ze byť je starší tak mysli moderne a neceho dosahl, ma na to. A na to potrebuje auto se správným logem a designem který ukáže "já jsem ten ekologicky smýšlející." To tento Design splňuje přesně, stejně jako u priuse voltu a leafu. Ale navíc ke tu to logo. Bmw. Takovejch senioru (60+) jsou v nemecku mraky. Tohle bude elektroprulom.
Avatar - Lukixe
11. 9. 2013 19:23
ešte len sa uvidí
Síce sa nemusí páčiť hocikomu ale tomu komu sa nepáči tak sa mu nebude páčiť ani budúcnosť...pretože toto auto je prvý obrázok neznámeho zajtrajška takže môže sa stať že za pár rokov budeme dávať klobúk dole pred BMW že zasa vytvorilo jedinečné auto ktoré nasledovali ďalšie značky..
Avatar - bigsoul
11. 9. 2013 18:18
Re: Tohle je při vší úctě
Ty si hloupej až to bolí >:-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud