Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW i8 odhaleno! Díky modýlku

Michal Fokt Michal Fokt 17. 8. 2013 • 14:28
4
3
Plug-in hybridní supersport z Mnichova se bude podobat konceptu M1 Hommage víc, než jste asi doufali.

Světovou premiéru svého hybridního supersportu naplánovalo BMW na letošní autosalonu ve Frankfurtu, jenž proběhne už příští měsíc, věci ale vždycky nejdou podle představ. Slávu produkčnímu autu totiž ukradla jeho věrná zmenšenina, jejíž fotografie unikly na internet.

Sběratelský modýlek i8 v přesném měřítku prozrazuje, že se sériová verze hodně inspirovala studií M1 Hommage, která byla poctou původnímu BMW M1 a zjemnily se naopak stylistické kudrlinky původní studie i8. Autu také jednoznačně více sluší jednobarevné lakování karoserie, takže je nakonec vcelku dobrá šance, že auto vezme na milost i tvrdé jádro příznivců značky.

Ti sice stále mohou být rozpačití z toho, že plug-in hybridní techniku tvoří přeplňovaný tříválec o objemu 1,5 l, že půjde o čtyřkolku a nikoli zadokolku a úplně supersportovně nevypadá na poměry značky ani výkon 360 koní (266 kW), nicméně důležitý je konečný výsledek. A BMW slibuje nízkou váhu, kvanta točivého momentu (570 N.m) a zrychlení z nuly na stovku za méně než 4,5 s, takže určitě nebude důvod ke stížnostem. A na 250 km/h omezená maximální rychlost určitě nikoho nepohorší.

Těšíte se tedy na BMW i8 nebo vás nechává chladnými? Nebo počkáte s konečným soudem raději až na oficiální premiéru? Diskuze je vaše. :-)

Související články

Témata
Avatar - EauRouge
18. 8. 2013 12:51
Re: Hommage??
Souhlas, s konceptem Hommage nemá i8 žádnou souvislost. Hommage byla jen hra designérů na téma M1. i8 jasně vychází z konceptu Vision Efficient Dynamics a poslední měsíce, možná i roky, se postupně krystalizuje do sériové podoby.

A co se týče modelu. Myslím, že nejde o výstavní modýlek, ale o funkční zmenšeninu pro nějaké testy, třeba aerodynamiku nebo 3D scany pro nějaké aplikace.

PS: BMW byla vždy progresivní značka, která nestála na místě a snažila se zaplnit každou mezeru na trhu. Tudíž, nechápu ten povyk vždy když příjde BMW s novým netradičním modelem. Portfolio BMW se zvětšuje nikoli zmenšuje - nikdo nebere klasické modely jen se přidávají nové. Chce se nad tím trochu zamyslet.
17. 8. 2013 14:10
Hommage??
Nič proti redakcii, ale toto má od M1 hommage pekne ďaleko. Od konceptu i8 sa to líši len minimálne a rozoberať farebnosť na modeli, ktorý očividne nie je dokončený, resp. komunikuje len čistý tvar auta (veď nemá nafarbené ani svetlá a ďalšie detaily...) je trochu mimo.
Ak pri navrhovaní zachovali rovnaký postup ako pri i3, tak sa môžme tešiť na pokrokový dizajn s krásnymi detailami veľmi podobnými tým na koncepte. To ale tiež znamená, že "hardcore" fanúšikovia asi z tohto modelu nebudú moc nadšení.

V každom prípade, u mňa spokojnosť (ale mne sa páčia aj 5GT, 3GT a ostatné "nebavoráky").
Avatar - PTS
17. 8. 2013 10:13
Konečně supersport
Není to sice to, co bych si představoval (nástupce M1), ale líbí se mi, že soudruzi z Mnichova konečně udělali něco, co jim podpoří image sportovně založené značky :yes:

Jen tedy doufám, že to nebude mít tak na fotkách uměle vypadající zadek [odkaz] ... i když na druhou stranu je to originální... chce to holt pohled na živo :-

Mimochodem, také vám přijde divný, že je ten model udělán tak jednolitě a bez detailů? Myslím tím ty černý světla a ty šedý okna... Kdo by si to koupil?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku