Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW M3 GTS: Ostrá M3 se vrací na scénu

6. 11. 2009
14
31
Zobrazit náhledy (14)
BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3 BMW M3
BMW M3 platí v řadách mnichovské automobilky za sportovní model, pravým sportovním náčiním jej ale nazývat nemůžeme. Takovou orientaci slibuje teprve odlehčená, posílená a přitvrzená M3 GTS, představená zatím jako koncept.

Vzorem pro novou M3 GTS byla M3 CSL, sportovní verze minulé generace eM-trojky (E46). U ní se konstruktéři inspirovali už u „běžné“ M3, když použili karbonovou střechu, přesto prostor pro odlehčení zůstává dostatečný. M3 GTS tak má odlehčené části interiéru, méně zvukové izolace, odlehčený laděný výfuk a značně zkrácený seznam sériové výbavy.

Chybí proto klimatizace, navigace i rádio, z auta zmizely ale i zadní sedadla a naopak se objevilo nutné závodní vybavení. To znamená ochranný trubkový rám namontovaný na B sloupky, hasicí přístroj, přepínač pro okamžité odpojení elektroinstalace a příprava pro šestibodové bezpečnostní pásy. Výsledkem je hmotnost 1490 kg, o výrazných 180 kg méně než má M3 Coupé.

Objem osmiválcového motoru byl zvětšen na 4,4 litru. Současně s tím vzrostl nejvyšší výkon na 336 kW (+17 kW), žádné bližší technické údaje zatím nebyly zveřejněny. BMW ale ujišťuje, že M3 GTS má potenciál překonat čas M3 CSL na Nordschleife. Oficiální měření zatím však neproběhlo. Převodovka bude sedmistupňová dvouspojková M-DCT s upravenou charakteristikou řazení.

Pneumatiky o rozměru 225/35 vpředu a 285/30 vzadu jsou obuty na 19palcových kolech. O přítomnosti tvrdšího podvozku se stavitelnými tlumiči ujišťuje M3 GTS žlutými pružinami, k tomu se přidávají dodatečné výztuhy. Dále je vůz vybaven vylepšenými aerodynamickými prvky, které zvyšují přítlak a jsou nastavitelné.

Prezentované GTS je zatím jen konceptem, první zákaznické vozy budou dodány v Německu v květnu 2010. Další trhy se dočkají příští léto. Základní cena je stanovena na 115 tisíc Euro (necelé 3 miliony Kč), M3 GTS se ale bude vyrábět jen na základě individuální objednávky.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - bubucci
barva
| 10. 11. 2009
Sry, chtěl jsem přidat comment, ale je to tu nějak divně seřazené ve stromu :'-(
M3 jakožto jedno z nejzábvnější aut ze svého segmentu o kupce mít nouzi nebude
:-!
Avatar - Vampix(Diesel Power)
M3 GTS
| 7. 11. 2009
:yes: X6 je X6 co si budeme povídat :-)
Avatar - white label
M3 GTS
| 7. 11. 2009
Ale např. u X6 tohle všechno fungovalo i bez té "bradavicé" z 5GT...
>:-[]
Avatar - Vampix(Diesel Power)
M3 GTS
| 7. 11. 2009
tak jasně, zase to bude osobní, i když nevím o nikom kdo by řekl že přímo zadek 5 GT se mu líbí. Je ale možné, že je to další marketingový tah. Oni vědí, že se to stejně prodávat bude a když se o tom bude diskutovat víc a víc tím větší reklama pro ně...O takovém M-B E-klase si dneska řeknu že má dokonalý harmonický design a to je vše. O 5GT se ale budu dohadovat protože je to neotřelý design, který nás nenechá v klidu...
Avatar - white label
M3 GTS
| 7. 11. 2009
Člověk si zvykne skoro na všechno, když "musí", ale za ty prachy už by spíš ani "nemusel"... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku