Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW Motorrad netradiční formou představilo nový velký boxer

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 12. 12. 2018 • 03:29
31
Zobrazit náhledy (31)
BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW BMW
Mooneyes Show v Yokohamě se stala místem světové premiéry zcela nového motoru značky BMW Motorrad. Dvouválec se představil usazený v zakázkové stavbě od japonské firmy Custom Works Zon.

BMW Motorrad při představení zcela nové pohonné jednotky nepřistoupilo k tradičnímu odhalení nového motoru v konceptu z vlastní produkce nebo rovnou v novém modelu, jehož prodej se rozběhne prakticky zároveň s odhalením.

Tentokrát se německý výrobce rozhodl, že na to půjde trochu jinak a prototyp nového motoru boxer poskytl japonské společnosti Custom Works Zon. Tuto firmu založili Yuichi Yoshizawa a Yoshikazu Ueda v roce 2003 v prefektuře Shiga. Za uplynulých patnáct se může Custom Works Zon pochlubit řadou ocenění za stavbu zakázkových motocyklů.

Na 27. ročníku Mooneyes Show v Yokohamě představená stavba s prototypem nového motoru značky BMW Motorrad, která nese jméno Departed, získala prestižní ocenění Best of Show Motorcycle. Akce, která je pořádána jen jeden den a přiláká kolem 15.000 návštěvníků, přitom nabídla téměř 300 vozů a 650 motocyklů.

Departed rozhodně zaujme svou štíhlou a nízkou stavbou, jíž má připomínat rekordní motocykly BMW Ernsta Henna z dvacátých a třicátých let dvacátého století. Filigránský trubkový rám je téměř jako umělecké dílo, což platí i pro hliníková kola, z nichž to přední má průměr 21 palců a to zadní 22 palců.

Hlavní pozornost k tomuto motocyklu má ovšem přitahovat pohonná jednotka, kterou je prototyp nového motoru typu boxer značky BMW Motorrad. Ta sice svou novinku oficiálně prezentuje v souvislosti s výstavním úspěchem motocyklu Departed, ale zároveň nezmiňuje jediný technický údaj.

Podle neoficiálních informací má označení R18, které je použito na motocyklu Departed, odkazovat na objem tohoto nového dvouválce a odhalovat, že má 1,8 l. Výkony samozřejmě zmiňovány nejsou, ale spekuluje se o jeho použití pro zcela nový cruiser, který se má stát výchozím bodem pro podobně rozvětvenou rodinu modelů jakou nabízí řada R nineT.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud