Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW poodhaluje závodní M2 Competition, ostrý start zažije již tento víkend

Ondřej Mára Ondřej Mára 1. 8. 2019 • 20:33
3

Pokud jste toužili vstoupit do světa továrně upravených závodních BMW, nejdostupnější variantou byl model M240i. To se však s příchodem závodního BMW M2 Competition brzy změní.

Sportovní divize BMW M Motorsport dnes poprvé ukázala svůj připravovaný závodní speciál BMW M2 Competition, který zažije svou ostrou premiéru již tento víkend. Zúčastní se totiž vytrvalostního šestihodinového závodu VLN Endurance Championship na Nordschleife, naplánovaného na 3. srpna, kde za jeho volant usedne Beitske Visser, BMW Motorsport Junior, a Jörg Weidinger, testovací a vývojový technik divize BMW M.

Šestihodinový závod je přitom jen dalším kolem testovací fáze, během které už se vůz před pár měsíci proháněl po okruzích Miramas ve Francii a Portimão v Portugalsku. Na Nürburgringu se tak závodní M2 Competition představí pod speciálním maskováním a hlavním cílem závodníků nebude vyhrát, ale podrobit vůz testu během extrémních podmínek na jednom z nejnáročnějších okruhů světa.

BMW bohužel nezmínilo, jaké úpravy na voze proběhly. Z fotek je však patrný přední splitter, výrazné křídlo a nechybí ani sportovní kola se závodním obutím. Ve videu pak můžeme vidět i očesaný interiér, který dostal ochrannou klec, dvojici závodních sedaček, závodní volant s pádly nebo hasicí systém.

Pod kapotou by se měla nastěhovat závodní varianta 3.0 litrového twin-turbo řadového šestiválce, který ve standardním modelu nabízí výkon 410 koní a 550 Nm. Bude však zajímavé sledovat, kam až vyroste výkon po sportovních úpravách.

video

Testování vozu nejspíš potrvá ještě nějaký pátek, neboť s jeho ostrým nasazením se počítá až na příští sezónu. Ostatně i první dodávky vozů jsou naplánovány až na druhé čtvrtletí roku 2020 – tedy tak akorát před začátkem sezóny. Vůz by navíc měl být dostupný minimálně ve dvou variantách: Racing a Clubsport. Spekuluje se však i o variantě Permit B, která by se mohla objevovat na Nordschleife během závodů VLN.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku