Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BMW S 1000 RR může být s M příslušenstvím ještě ostřejším supersportem

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (1)

BMW Motorrad uvádí pro supersportovní model S 1000 RR nové M příslušenství, které vychází ze zkušeností získaných v mistrovství světa superbiků.

BMW Motorrad úspěšně rozvíjí produktovou strategii podobnou, jako je tomu u M automobilů značky BMW, také pro motocykly. První M paket pro novou generaci supersportu S 1000 RR měl premiéru na podzim roku 2018 a nabídl mimo jiné sadu pro úpravu odpružení podvozku, nové sedlo a odlehčenou baterii.

Nyní se představují nové doplňky, které mohou motocykl pro běžný silniční provoz ještě více přiblížit špičkovým závodním strojům. Soubor nového příslušenství pro BMW S 1000 RR míří na trh pod označením M Performance Parts a nabízí pestrou paletu dílů.

Novinky v nabídce M Performance Parts představují například nové blatníky předního i zadního kola, boční kryty palivové nádrže, panely kapotáže a další tzv. „karosářské“ komponenty z uhlíkových vláken.

Pro dokonalé přizpůsobení BMW S 1000 RR vlastní postavě jezdce jsou připravena tři různá provedení sedla s odlišnými celkovými výškami. Individualizaci jezdecké pozice pak mohou pomoci i nové stavitelné páčky brzdy a spojky nebo sady stupaček pro jezdce a dokonce i pro případného spolujezdce.

Mezi nejlákavější novinky v rámci M Performance Parts budou patřit nová kola, která jsou nyní v nabídce ve dvou provedeních. První z nich představují kola z vysoce pevného kovaného hliníku a druhou variantou jsou kola z uhlíkových vláken. Nabídku uzavírá napínák řetězu a již dříve uvedené odlehčené provedení baterie.

Zdroj: BMW Group

Ondřej Pavlůsek
Diskuze (1)

Doporučujeme

Avatar - kari.laz
9. 3. 2020 14:22
...
Vím, že jde o příslušenství, ale neškodilo by tam uvést technické údaje celé motorky (pro toho kdo je nezná)