Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Bostonští útočníci byli nalezeni díky systému mbrace2 od Mercedesu

Aleš Dragoun Aleš Dragoun 30. 4. 2013 • 07:55
27
Moderní komunikační technika v automobilech většině uživatelů vyhovuje, ale najdou se i její odpůrci. Řidič se má přece soustředit na jízdu! Jenže, občas může být i užitečná.

Bratři Tamerlan a Džochar Carnajevové, nechvalně proslulí útočníci z cíle maratonu v Bostonu, udělali jednu osudovou chybu. Ukradli totiž Mercedes-Benz ML 350 s továrně montovaným systémem mbrace2. Od šestadvacetiletého řidiče si oba Čečenci vůz „vypůjčili“ na čerpací stanici, majiteli samotnému se podařilo utéct a neváhal okamžitě kontaktovat policii.

Má tak na dopadení obou mužů značný podíl. Součástí telematiky mbrace2 je totiž i GPS modul, což si samozřejmě majitel nenechal pro sebe a sám navrhl policistům, že by auto mohli vysledovat. Důstojníci tedy neměli žádný problém zločince vypátrat. Trvalo jim to jen hodinu, Tamerlan Carnajev byl při následné přestřelce ve Watertownu zabit, Džochar unikl a byl dopaden o den později ve stejném městě, když se skrýval v lodi.

Americké zastoupení německé značky oznámilo, že jej 19, dubna kontaktovaly policejní orgány, které žádaly o pomoc při hledání odcizeného vozidla. Samotná policie byla sice na slova skoupá, k celé věci se však vyjádřil už minulý týden výkonný ředitel americké pobočky Mercedesu Steve Cannon na svém twitterovém účtu: „Zjistil jsem, že náš mbrace2 pomohl vyhledat bostonské teroristy.“

Mluvčí Donna Boland řekla: „Úřady požádaly, abychom aktivovali systém.... a bylo to.“. Žádost bylo nutné nejdřív ověřit, teprve pak se mohla celá akce spustit. Mluvčí zároveň potvrdila, že ukradeným vozem bylo skutečně SUV ML 350 modelového roku 2013 a klient měl používání systému předplacené. Pro úplnost dodejme, že výbuch dvou náloží v cíli Bostonského maratonu si vyžádal trojici lidských životů včetně jednoho dítěte.

Související články

Témata
Avatar - twistedTSD
1. 5. 2013 10:34
Re: Může to být i "píár kachna" Mercedesu
Asi záleží, kdo zrovna článek "sponzoroval". >:-[]
Avatar - white label
30. 4. 2013 21:33
Re: Může to být i "píár kachna" Mercedesu
Ještě, že se toho nedožil starý dobrý (Boha milující) Gottlieb...
30. 4. 2013 21:02
Re: Může to být i "píár kachna" Mercedesu
>:-[]
Avatar - Johny.Rico
30. 4. 2013 18:42
Re: Může to být i "píár kachna" Mercedesu
>:D
Avatar - white label
30. 4. 2013 17:06
Re: Může to být i "píár kachna" Mercedesu
Jasně, udělal to Benz s Mercedes a svedli to na chudáky če(š)čence...
Články odjinud