Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Británie supersportům nepřeje. Na odpis tu skončil další McLaren

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 27. 11. 2017 • 05:09
3
Jako by byla domácí půda pro automobilku McLaren zakletá. V krátké době tu totiž došlo k fatálnímu poškození hned dvou jejích modelů.

video

Před více než měsícem jsme vás informovali o videu hořícího modelu P1 vyladěného divizí McLaren Special Operations, jednoho z nejslavnějších kousků v zemi. Nešťastný incident, řeklo by se, jenže jen o pár týdnů později byla domovina automobilky McLaren dějištěm druhého podobného neštěstí.

Tentokrát nešlo o požár, ale o vážně vypadající nehodu. McLaren 570S, jenž ke svému novému majiteli dorazil před dvěma týdny, skončil po velkém karambolu potlučený ze všech stran a s vystřeleným airbagem na místě řidiče. Výrazně poškozená příď s ulomeným kolem budiž definitivním důkazem, že o malý ťukanec rozhodně nešlo.

Stejně jako v případě shořelého vozu P1 není jasné, co incidentu předcházelo. Nepodložené informace tamních médií hovoří o tom, že řidič vůz nezvládl, srazil chodce a z místa nehody utekl. Policie však tuto teorii nekomentovala a žádné oficiální informace neposkytla. Vzhledem k vzácnosti supersportu je ale pravděpodobné, že najití vlastníka nebude trvat dlouho.

Vedle dvou McLarenů došlo v nedávné době ve stejné zemi k poškození ještě jednoho supersportu. Na dálnici nedaleko Goodwoodu tu řidič ztratil kontrolu nad sporťákem Pagani Zonda PS a taktéž jej značně poškodil. Na rozdíl od vozů britské automobilky má on velkou šanci na to, že auto opět uvede do provozu.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
28. 11. 2017 11:47
Re: Video
JJ, blokuju reklamy i automatické přehrávání. Když auto.cz jinak nedá...
Avatar - frogman
28. 11. 2017 10:34
Vzhledem k vzácnosti...
"Vzhledem k vzácnosti supersportu je ale pravděpodobné, že najití vlastníka nebude trvat dlouho"?

LOL.

Vzhledem k vzácnosti SPZ SR67RAV je pravděpodobné, že najití vlastníka nebude trvat dlouho...
28. 11. 2017 09:13
Video
Už mě to automatický přehrávání videí začíná *. Že já si zase auto.cz vyndám z adblockovýho whitelistu?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku