Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

BYD Tang: Čínský hybrid má výkon 500 koní

Michal Fokt Michal Fokt 22. 1. 2015 • 20:31
24
3
Zobrazit náhledy (24)
BYD BYD BYD BYD BYD BYD BYD BYD BYD BYD BYD BYD BYD BYD BYD BYD BYD BYD BYD
Automobilka BYD začala na domácím trhu prodávat hybridní SUV, jehož parametry budí respekt - výkon přes500 koní a točivý moment přes 700 N.m, to je výzva i pro zavedené evropské a japonské značky.

Čínská značka BYD (Build Your Dreams) vyrobila vpravdě luxusní model - velké SUV pojmenovala Tang podle jedné z nejslavnějších dynastií tamních císařů a tuto poctu si vůz patrně zaslouží, protože se pyšní hybridním systémem pohonu s pozoruhodnými parametry... a tomu odpovídající cenovkou.

BYD Tang, jenž se začal prodávat tento týden, je vybaven turbodmychadlem přeplňovaným benziňákem 2,0 l o výkonu 150 kW a točivém momentu 320 N.m a dvěma elektromotory, z nichž každý má 110 kW a 250 N.m. Celkem agregát disponuje maximálním výkonem 370 kW (503 k) a točivý moment vrcholí hodnotou 820 N.m, což je ovšem asi třeba brát s rezervou, protože se jedná o pouhý součet maximálních hodnot a tak, jak známo, hybridy nefungují. Ale není důvod k despektu, v kombinaci se šestistupňovou dvouspojkou vlastní výroby dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za 4,9 s a to prý při kombinované spotřebě menší, než 2 l na 100 km, z čehož vyplývá, že se jedná o plug-in hybrid, schopný čistě na elektřinu ujet až 80 km. "Šťávu" si vůz bere z 18kWh akumulátorů, uložených pod podlahou.

Na základě tohoto modelu vznikly také dvě speciální edice, přičemž cena té exkluzivnější už se sápe po německé prémiové konkurenci. Tang Limited má červená kola a nějaké změny v interiéru a stojí lehce přes 48 tisíc dolarů, ovšem Tang Ultimate Edition, která vznikne ve dvousetkusové sérii, se pyšní speciálním bodykitem a ještě o půl sekundy lepším zrychlením na stovku (tedy rychleji, než Porsche Cayenne Turbo), což si BYD cení na 96.500 dolarů. Pro srovnání - BMW X5 v současnosti začíná v Číně zhruba na 114 tisících dolarech, z čehož vyplývá, že vozu BYD Tang sebevědomí rozhodně nechybí.

BYD Tang navíc disponuje vestavěnou čističkou vzduchu, která dokáže zachytit velmi jemný prach PM2.5 a snížit tak za čtyři minuty jeho množství na bezrizikovou úroveň. BYD je první automobilkou na trhu s tímto systémem a úspěšně s ním boduje, takže i další značky intenzivně vyvíjejí podobné systémy.

Související články

Témata
24. 1. 2015 12:00
Re: KUŠ BABO = HLAVU VZHŮRU :-)
jj
WARENOVO BYD [odkaz] TOŤ POŽEHNÁNÍ PRO ČÍNU A fakáč VWAGÓN DÍZLPOP TOURAN >:D >:D >:D >:D >:D
;-)
;-) ;-)
;-) ;-) ;-)
;-) ;-) ;-) ;-)
;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)
;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) :yes:
Avatar - effa
23. 1. 2015 13:24
Re: Už tady asi nebudou příspěvky...
Asi ne ;-), ono to i slušně vypadá :yes:
Avatar - Dylan McKay
22. 1. 2015 22:48
Už tady asi nebudou příspěvky...
plné smajlíků...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud