Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cadillac představí nové logo v Pebble Beach

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 7. 2013 • 15:24
11
Automobilka Cadillac pracuje na významné změně svého loga, jejíž součástí má být vypuštění tradičního vavřínového věnce.

Cadillac pokračuje ve své snaze přiblížit se mladší klientele a jedním z kroků, jak toho dosáhnout má být podle Automotive News i nové logo. Jeho premiéra se má odehrát na letošní srpnové přehlídce automobilové elegance v kalifornském Pebble Beach, což potvrdil i mluvčí automobilky.

Ve své 111-leté historii již změnil Cadillac své logo téměř čtyřicetkrát. Jednou z tradičních součástí loga Cadillacu je vavřínový věnec, který byl používán v prvních letech značky, ale od čtyřicátých let až do začátku osmdesátých let chyběl. Současné logo je využíváno automobilkou od roku 1999.

V nejnovějším provedení má být vavřínový věnec opuštěn i díky reakcím ze strany zákazníků. Ti jej považují za zastaralý symbol, odkazující na éru křižníků silnic z padesátých až sedmdesátých let, přestože právě v tomto období věnec součástí loga nebyl.

Nové logo má být podle neoficiálních zdrojů jednodílné a působit jednoduše a zároveň moderně, aby odpovídalo současnému stylu značky a její snaze o vytvoření image výrobce prémiových a luxusních vozů se sportovním stylem.

Premiéra loga se má sice odehrát letos v srpnu, ale první sériové vozy značky Cadillac jím mají být vybaveny až od modelového roku 2015.

Témata
Avatar - Barrichello
25. 7. 2013 13:58
Re: Proč?
To máš sice pravdu, ale tohle poslední patří k těm nejhezčím....I když to z těch 60-70 let taky mělo svoje kouzlo
Avatar - Pekelná Micinka
25. 7. 2013 12:15
Re: Proč?
Tak pokud se logo změnilo 40 krát, tak to nemá na tradici vliv. ;-)
Avatar - Barrichello
25. 7. 2013 08:49
Re: Proč?
to máš bohužel pravdu
Avatar - Pekelná Micinka
25. 7. 2013 01:43
Re: Proč?
Neviděl jsem to zezadu, ale ani tento nevypadá dobře. Viděl jsem to z mírného nadhledu za silného sluníčka, ale opravdu to nebylo pěkný. Napadlo mě, že to mohla být Musa, ale masku to mělo tuhle větší bez svislých žeber.
Avatar - Stejsn
25. 7. 2013 00:22
No, než to rákosí
mi tam spíš vadí to lego.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku