Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cadillac ukončil výrobu nejprodávanějšího modelu. Důvod má svou logiku

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 14. 10. 2019 • 14:38
7
5
Zobrazit náhledy (7)
Cadillac XTS Cadillac XTS

Věděli jste, že model XTS je nejprodávanějším vozem značky Cadillac? Přesto výrobní linka vytvořila poslední kus a žádný další už z ní nesjede.

Americká automobilka oficiálně potvrdila, že továrnu opustil poslední vyrobený kus Cadillacu XTS. Vůz byl na trh uveden v roce 2013 a v hierarchii značky, která se chtěla více orientovat na výkonné luxusní sedany, šlo o zástupce, který měl vyhovět spíše zájemcům o pohodlné a komfortní cestování.

Auto v té době vzniklo, aby vyplnilo čekání na zcela nový luxusní sedan CT6. Tuto roli plnilo XTS až do svých posledních dní. Sedan CT6 už je tady, tudíž není důvod, aby Cadillac zákazníkům nabízel dva velmi podobné modely.

O Cadillac XTS nikdy nebyl zájem mezi nadšenci sportovního svezení, ti se orientovali spíše na modely CTS a ATS. Když ale došlo na celková prodejní čísla, bylo XTS jasným vítězem. Ve třetím čtvrtletí roku 2017 prodala značka 3038 kusů ATS a 3045 ks CTS. Ve stejném období si cestu k novým majitelům našlo 3553 kusů XTS. Hojně oblíbený model tak fakticky překonal i svého nástupce, CT6 si objednalo „jen“ 2731 zákazníků.

Ve třetím čtvrtletí minulého roku byla situace podobná. Modelu CT6 se prodalo 2376 kusů, zatímco XTS rovných 4101 kusů. I pět let od premiéry tohoto sedanu šlo o jeden z nejoblíbenějších modelů v nabídce automobilky.

Přesto byste jej dnes v konfigurátoru hledali marně. Společnost si uvědomuje, že XTS bylo volbou pro zákazníky, kteří se nezajímají o sportovní svezení, ale potrpí si na komfort a pohodlí. Cadillac ale uvádí, že přesně tyto vlastnosti dnes zákazníci dostanou v podobě modelu CT6. Uvidíme, jestli potenciální kupci sáhnou po této alternativě, nebo se raději poohlédnou jinde.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
14. 10. 2019 20:54
Re: A já viděl insignia Buick...
Insignia je Buick Regal, narozdíl od ní i s motory 3,6 V6 :-) A ve sprotovní verzi GS. A v USA se prodává i kombík.
Avatar - Barrichello
14. 10. 2019 20:53
Nesmysl
neprodávanější modely sou Escalade a XT5.

XTS byl možná nejprodávanější sedan, ale i přes modernizaci už byl zastaralý. CT6 je velmi důstojná náhrada, navíc se narozdíl od XTS prodává i v Evropě a Rusku. A samozřejmě Čína, kde dost boduje
Avatar - Hammunasakra
14. 10. 2019 19:22
Re: Divné
No ono to taky nějak přestává fungovat https://zpravy.aktualne.cz/…1410cc47ab5f122/

Zřejmě nás eště před masovějšim nástupem vodíku a elektřiny = čeká prořídnutí modelů
14. 10. 2019 18:49
Divné
"...tudíž není důvod, aby Cadillac zákazníkům nabízel dva velmi podobné modely." To je fakt divné, však VW Group tak funguje permanentne a H/K tiež.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku