Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Car of the Year 2009: 7 finalistů (Superb je ve finále)

Ondřej Láník Ondřej Láník 6. 10. 2008 • 04:55
76
Porota ankety evropské Auto roku 2009 zveřejnila sedm finalistů, kteří se budou ucházet o cenný titul.

V prvním kole byla nominována auta, která se v Evropě začala nebo začnou prodávat v období 12 měsíců před vyhlášením výsledků ankety. Automobily musely být v prodeji na 5 nebo více evropských trzích v době zveřejnění nebo během několika následujících týdnů a každého z nich by se mělo prodat alespoň 5000 kusů.

Sedmička vyvolených má toto složení:

 • Alfa Romeo MiTo
 • Citroën C5
 • Ford Fiesta
 • Opel Insignia
 • Renault Mégane
 • Škoda Superb
 • Volkswagen Golf
 • Každý z členů poroty potom nyní má k dispozici 25 bodů, které musí rozdělit mezi nejméně pět vozů ze sedmi, přičemž maximální počet bodů, který může porotce přidělit jednomu automobilu je omezen číslem 10. Každý porotce musí navíc zdůvodnit, co jej vedlo k přidělení bodů konkrétním vozům.

  10.200 čtenářů Auto.cz by zvolilo mezi 7 finalistů v anketě tyto vozy: Alfa Romeo MiTo (6,2 %), Audi A4 (4,0 %), BMW X6 (3,7 %), Citroen C5 (10,6 %), Mazda6 (9,5 %), Opel Insignia (2,9 %), Škoda Superb (22,5 %).

  Vítěz ankety Car of the Year 2009 bude znám 17. listopadu 2008

  Témata
  9. 10. 2008 09:35
  Re: Skupinka...
  Jasněže z Báwek. Vykoupí, mírně vyklepou, stočí tacho o 1-2 stotisícovek a prodají "jako nové" >:D
  Avatar - Dinar
  8. 10. 2008 09:51
  Re: Těžká písemka
  Já bych to C5ce nepřál, viděno perspektivou mých preferencí jsou jak insignia tak superb lepšími auty, tedy není to mé zbožné přání, je to můj tip, podle toho jak se mi tato anketa jeví, tedy jak si dovoluju odhadovat kriteria a preference, plus "politickou" situaci atd. Co se týká fiesty, jak jsem psal, dáš tip a hned si můžeš říct dva tři další, které bys klidně mohl tipovat místo toho svého. Fiesta je jedna z nich, jen myslím, že nemá ani technologicky ani designově nic zajímavého, co by v její třídě vyčuhovalo, a vloni vyhrálo malé auto, takže už pro fakt, že v nominaci jsou tři zástupci střední bych to viděl na chuť, dát to letos něčemu z vyšších tříd.
  Avatar - Pekelná Micinka
  7. 10. 2008 22:48
  Re: Těžká písemka
  No tipů... Já bych to také přál cé5ce, ale není to také, i v tvém podání zbožné přání? No ta absence benzínů mu ubírá až moc, Citroen přišel s dieslovou ofenzivou tak trochu pozdě a věřím, že při faceliftu to napraví nějakým 2+ litrem, to auto si to zaslouží. Nicméně v COTY bych to viděl na tu Fiestu. Proč? Nevybočuje a je to malý hatch (nízká spotřeblah blah blah).
  Avatar - Dinar
  7. 10. 2008 14:01
  Těžká písemka
  Je to tu zas, každoroční COTY, a v diskusi pod nominací, opět mnohem více zbožných přání, dle osobních sympatií ke značce, než tipů s nějakým zdůvodněním. Pravdou je, že letos je tipovačka opravdu těžká, jestliže v minulých dvou letech se dalo celkem odhadnout, kdo bude vítězem (a skromně dodávám, že některým z nás se to i povedlo :-) ) letos není ve skupině žádný natolik žhavý kandidát na prvenství, aby se jeho ambice nedaly zpochybnit kvalitami dalších dvou tří soupeřů. Nebudu se rozepisovat, proč ne ten a ten, ale dám svůj tip. Je jím Citroen C5, auto, které, dle mého, nejvíce "ladí" s požadavky dané ankety a daného roku. Je hezké na pohled, s některými zajímavými designovými prvky, trošku netradiční v některých řešeních, hydractive, volant, a jeho přístup je odlišný v neakcentaci sportovna, což myslím, by mohlo, po v posledních letech už mírně zprofanovanému "sportovnímu" pojetí většiny ostatních, být výrazným plusem. Konstrukčně je to moderní auto s dobrými dýzly, má výběr převodovek, prostor, prostě velmi silný hráč ve své třídě s mírně jiným přístupem. Horší ergonomie nebo absence moderních benzinů mu ubírají, ale každý z kandidátů má své slabiny. Já tipuju C5. ;-)
  7. 10. 2008 08:16
  Re: a kde je Delta..???
  Nějak si neuvědomuju, že bych se tě na cokokoliv ptal, takže zalez zpátka na salaš a neopruzuj, dráteníku!

  Bazar

  Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
  Vložit inzerátZobrazit nabídku