Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Cestovní restomod? Tahle 911 má 4 sedadla, dobré audio a stavitelný podvozek

Filip Melich Filip Melich 23. 3. 2023 • 23:34
20
Zobrazit náhledy (20)
Theon Design ITA001 Theon Design ITA001 Theon Design ITA001 Theon Design ITA001 Theon Design ITA001 Theon Design ITA001 Theon Design ITA001 Theon Design ITA001 Theon Design ITA001 Theon Design ITA001 Theon Design ITA001 Theon Design ITA001 Theon Design ITA001 Theon Design ITA001 Theon Design ITA001

Ne všechny restomody musí být garážové královny nebo okruhová monstra. Tento výtvor od Theon Design sice dává 911 moderní výkon, ale zároveň zachovává její praktičnost.

Zpráv o různých restomodech bylo v posledních letech tolik, že je člověk postupně začíná ignorovat. Je to ale škoda, protože se stále jedná o výjimečné kusy techniky, jako je například toto Porsche 911. Na první pohled možná vypadá jako Singer, ale jde o výtvor anglické společnosti Theon Design.

Kouzlo restomodů je mimo jiné v tom, že vznikají pro každého zákazníka na míru, takže se jeden exemplář od druhého výrazně liší. Některé jsou navrhovány jen jako pojízdná umělecká díla, která příliš času mimo garáž nestráví, zatímco jiná se soustředí třeba na jízdní výkony, klidně i na okruhu. A pak je tu ITA001, nejnovější počin spolčenosti Theon Design.

Video se připravuje ...

Jak název naznačuje, jde o první výtvor firmy, který za majitelem zamíří do Itálie. Zákazník se rozhodl pro vizuálně méně nápadné auto, takže je lakováno černou Schwartz Black a interiér je proveden v tabákově hnědém odstínu. Karoserie ITA001 je vyrobena z karbonu, takže auto jako celek váží 1.152 kilogramů, v čemž jsou zahrnuty i provozní kapaliny.

Přestože může ITA001 vypadat skoro až nenápadně, jízdně půjde o pořádně zábavný kousek. Disponuje například poloaktivním odpružením Tractive, diferenciálem a převodovkou z 911 RS generace 993 a především plochým čtyřlitrovým atmosférickým šestiválcem se škrticími klapkami Jenvey, který produkuje 298 kW a 427 Nm.

Majitel ale zároveň myslel prakticky a na každodenní použitelnost vozu. Uvnitř proto zůstala také zadní dvoumístná lavice, jen byla vyrobena na zakázku nová, přičemž Theon Design inspiraci pro její vzhled našel u Porsche 928. Nechybí ani audiosystém Focal nebo pět pečlivě kalibrovaných módů zavěšení kol.

Podobně jako Singer, ani Theon Design se cenou nepodbízí. Konkrétní částky utracené za jednotlivé stavby sice nejsou zveřejňovány, ale jsou odhadovány v řádu stovek tisíc eur. Záleží především na představivosti zájemce a hloubce jeho kapes. Utratit přes deset milionů korun zřejmě není nejmenší problém.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata