Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chcete být na Ringu fakt rychlí? Kupte si rekordní Gumpert Apollo!

Martin Machala Martin Machala 11. 5. 2018 • 09:00
24
Zobrazit náhledy (24)
Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo Gumpert Apollo
Od dob rekordu Gumpertu Apollo sice uplynula už skoro dekáda a čas už rekordní není, kus historie to však rozhodně je.

Bylo to v roce 2009, kdy tento konkrétní Gumpert Apollo zajel severní smyčku za tehdy rekordních sedm minut a necelých dvanáct sekund. Za volantem seděl Florian Gruber. Z dnešního pohledu už to rekordní čas není, Porsche 911 GT2 RS se dokázalo dostat na 6:47,2… Před necelými deseti lety však primát mezi sériovkami patřil tomuto gumpertu, s dvojitě přeplňovaným osmiválcem od Audi o výkonu 691 koní. Na stovku se pak apollo dostalo za tři sekundy a rozjelo se až na 360 km/h. Poháněna byla zadní kola přes sekvenční převodovku, hmotnost činila dvanáct metráků.

A teď je tento historický rekordman na prodej. A ani nemá moc najeto, zvládl něco přes devět tisíc kilometrů, připravte si ovšem 8,6 milionu korun… Mimochodem, prý je v ohrožení i absolutní rekord Nürburgringu, který v roce 1983 stanovil Stefan Bellof s Porsche 956. Čas 6:11,13 hodlá prolomit Mercedes-AMG s modelem Project One.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud