Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chcete ještě drsnější Ladu Niva? Přichází modernizované Bronto

David Bureš David Bureš 22. 7. 2021 • 23:21
52
2
Zobrazit náhledy (52)
Lada Niva Legend Lada Niva Legend Lada Niva Legend Lada Niva Legend Lada Niva Legend Lada Niva Legend Lada Niva Legend Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada 4x4 Lada Niva Travel Lada Niva Travel Lada 4x4 Bronto: Pokud by vám Niva nestačila, je tu tovární tuning. Podle Rusů... Lada 4x4 Bronto Lada 4x4 Bronto Lada 4x4 Bronto Lada 4x4 Bronto Lada 4x4 Bronto Lada 4x4 Bronto Lada 4x4 Bronto Lada 4x4 Bronto Lada 4x4 Bronto Lada 4x4 Bronto Lada 4x4 Bronto Lada 4x4 Bronto

Lada se u svého slavného offroadu po letech vrátila k označení Niva, spolu s čímž vůz modernizovala. Nyní se úprav dočkala také verze Niva Bronto.

Lada Niva, dlouhá léta nabízená kvůli právům Chevroletu jako 4x4, je poctivým terénním vozidlem, které díky svým kompaktním rozměrům a stálému pohonu všech kol projede opravdu náročným terénem. Jenže nejen v domovském Rusku existují i zákazníci, kteří chtějí ještě drsnější stroj zvládající jízdu ještě v drsnějších podmínkách. A proto je tu verze Bronto, která na čas vypadla z nabídky.

Když však Niva v rámci návratu k původnímu označení prošla letos lehkým faceliftem, dočkala se následně modernizace také odvozená verze Bronto, nově tedy nazvaná Niva Bronto. Jde v podstatě o tovární tuning, divize Bronto dnes funguje v rámci společnosti VIS Auto specializující se na užitkové vozy na bázi modelů Lada, která úzce spolupracuje s automobilkou AvtoVAZ.

AvtoVAZ už začal na ruském trhu na modernizovanou Nivu Bronto přijímat objednávky, zatím však bohužel zveřejnil jen jediný snímek nového auta, u něhož zatím neprozradil ani cenovku. Zřejmě ale bude začínat nad částkou 717.900 rublů, což je základní cenovka speciální edice Black, se specifickými černými detaily.

Niva Bronto každopádně nadále zůstává postavena na základech třídveřové Nivy. Tvář se stala ještě výraznější, a to díky přepracované přídi. Zároveň má být také komfortnější než dosud, a to díky přepracovanému interiéru. Ten má zcela novou palubní desku s novým systémem klimatizace a přepracovanými sedačkami, stejně jako lepším odhlučněním. To jsou ale novinky už výchozí modernizované Nivy.

Výrobce slibuje také plnou výbavu, čítající klimatizaci nebo vyhřívání sedadel i zrcátek. K dispozici nicméně jsou dva stupně výbavy, Luxe a Prestige. První má standardně střešní ližiny, rozšířené blatníky nebo 15" kola s terénními pneumatikami. Prestige pak přidává specifickou příď s plastovou ochranou karoserie nebo předními mlhovkami. Připlácet si pak lze za prvky z široké nabídky příslušenství, a to včetně specifické kamufláže.

Hlavní předností Bronta jsou nicméně ještě lepší terénní schopnosti než u výchozí Nivy. Výrobce zdůrazňuje třeba použití pohonu všech kol s uzávěrkou předního i zadního diferenciálu nebo zesílené zavěšení, stejně jako upravenou zadní nápravu.  

video

Související články

Témata
23. 7. 2021 09:46
Hlučnosť
K tomu videu o 5dverovej Nive - hlučnosť od prevodovky (to kvílenie) sa dá o dosť znížiť: https://www.youtube.com/watch?…
22. 7. 2021 23:11
Bronto
Opravdu originální název. Třeba se pár lidí chytne.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud