Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chevrolet a GMC nabízí pick-upy na CNG

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 23. 4. 2012 • 02:50
15
7
Zobrazit náhledy (15)
Chevrolet Silverado Chevrolet Silverado Chevrolet Silverado Chevrolet Silverado Chevrolet Silverado Chevrolet Silverado Chevrolet Silverado Chevrolet Silverado Chevrolet Silverado Chevrolet Silverado
Od letošního dubna si mohou zákazníci objednávat pick-upy Chevrolet Silverado a GMC Sierra na CNG.

Koncern General Motors nehodlá jen nečině přihlížet tomu, že konkurenční Chrysler na severoamerickém trhu nabízí pick-up Ram 2500 Heavy Duty CNG, a od 19. dubna přijímají prodejci objednávky na modely 2013 Chevrolet Silverado HD a GMC Sierra 2500 HD na stlačený zemní plyn (CNG).

K pohonu obou pick-upů slouží šestilitrový vidlicový osmiválec Vortec o výkonu 265 kW ve spojení s šestistupňovou automatickou převodovkou, který je přizpůsoben ke spalování benzinu nebo stlačeného zemního plynu, uloženého v nádržích na korbě.

Oba pick-upy při startování využívají malé množství benzinu a pak již spalují stlačený zemní plyn, až do jeho vyčerpání z nádrží, kdy řídící systém přepne na benzin. Chevrolet i GMC mají mít díky nádržím na benzin a CNG dojezd okolo 650 km.

Pick-upy jsou určeny především pro severoamerické fleetové zákazníky, jimž mají umožnit snížit provozní náklady a získat emisní výhody, ale objednat si jeho mohou i běžní klienti. Zájemci mohou volit mezi standardní a prodlouženou korbou a k dispozici jsou verze s pohonem zadních i všech čtyř kol. Kabina má být vždy čtyřdveřová a Chevrolet i GMC nabídnou široké možnosti individualizace.

Výroba pick-upů probíhá ve Fort Wayne odkud jsou posílány k Tier One, kde jsou přestavěny na CNG. Cena se oproti výchozím čistě benzinovým verzím zvyšuje o 11.000 amerických dolarů (zhruba 210.000,- Kč) a vzhledem k současným cenám CNG na severoamerickém trhu by měl řidič podle automobilky ušetřit 5.000 až 10.000 amerických dolarů za palivo během tří let v závislosti na svých řidičských schopnostech.

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
24. 4. 2012 09:44
Re: DD
No 5,7 HEMi má výkon 395 HP a toč. moment 400 lb/ft. Na tahání celkem dostatečný.

6,7 Cummins nafta má 350 HP a 800 lb/ft když potřebuješ krouták.

Silverada sou na tom pravda poněkud hůře co se týče výkonu a toč. momentu.

Ford je na tom oproti RAMce hůře u benzínu, ale zas líp u dieslu.
23. 4. 2012 16:36
DD
chev jsou odpadky,dva takovy trucky,benzin ridim ted v praci,pred tim sem jezdil taly z dodavkou chev a to bylo taky o nicem.co se da tak jedine Ford truck diesel,dodge je taky fiasko,ale ma cumins diesel a je manual takze aspon to.toyota tundra je asi ok,ale je to jen benzin 5.7L,takze asi kvalitni zrout a jen automat,takze taky o nicem,kdyz chces neco tahat.tahat neco z benzinem a jeste automat je tragedie a nezalezi ze je to v8 5.7l. ten motor totiz nema torque,takze musis porad poradne slapat na plyn pri kazdym malinkym stoupani,nebo i kdyz trosku zafouka vetrik. >:D
Avatar - Barrichello
23. 4. 2012 16:01
Re: žádná nafta...
Dieslový Dodge Sprinter už tu byl, nějak extra úspěch neměl, diesloé GrandCherokee minulé genrrace taky, ovšem smělo se prodávat jen v pár státech, jinde jaksi nesplnilo limity >:D

Autdi v USA prodává vzhledem ke konkurenci nula nula prd, z Tranzitu amíky zvyklý ne E-series brzo omejou, až se m jim začne rozpadat a tak je otázka jak uspěje Cruze a ATS....

Ale jedna vlaštovka jaro nedělá.
Avatar - WinDiesel
23. 4. 2012 12:59
Re: žádná nafta...
17. duben 2012 v 13:57

Prodej automobilů s dieselovými motory se v prvním čtvrtletí zvýšil o 35%.

David Shepardson Detroit News Washington Bureau 0 Comments

Washington – Prodej osobních a nákladních automobilů s dieselovými motory se v prvních třech měsících tohoto roku zvýšil o 35 procent, nicméně je to stále jen méně než 1 procento ze všech prodaných vozidel. Prodej hybridních vozidel se zvýšil o 37 procent.

Celkový prodej automobilů je v letošním roce o 13,4 procenta vyšší než loni.

"Toto 35 % zvýšení prodeje čistých dieselových vozidel během prvního čtvrtletí 2012 je pokračováním 27 procentního zvýšení prodejů v roce 2011," řekl Allen Schaeffer, provozní ředitel Diesel Technology Forum. "Se zvyšováním cen paliva Američané hledají palivově úspornější vozidla, takže je zcela pochopitelné, že dieselové a hybridní automobily vykazují takový působivý nárůst prodeje“.

Spotřeba paliva vozidel s naftovými motory je o 20 až 40 procent nižší než u verzí s benzínovými motory. V Evropě se prodává již více než polovina vozidel se vznětovými motory, částečně i proto, že spotřební dan na benzín je značně veliká.

Výrobci automobilů pokračují i nadále v uvádění stále nových dieselových modelů na trh USA. Tak například nedávno byl do prodeje uveden Porsche Cayenne 2012 s čistým naftovým motorem.

Jednotka AUDI koncernu VW prohlašuje, že v roce 2013 bude v USA prodávat dieselové modely Audi A6, A8 a Q5 TDI. Pravděpodobně v roce 2014 nebo dokonce koncem roku 2013 bude na americký trh uvedena dieselová verze modelu A4.

Skupina Chrysler LLC uvede v roce 2013 nebo v roce 2014 diesel Jeep Grand Cherokee a později možná i další dieselová vozidla typu Jeep. Současně také plánuje výrobu dodávky s dieselovým motorem.

Společnost Ford Motor Co. bude v příštím roce nabízet na trhu USA nový Tranzit, a to jak s dieselovým, tak i benzínovým motorem.

Společnost General Motors Co. nedávno oznámila, že v USA bude v blízké budoucnosti dieselová verze automobilu Cadillac ATS. V roce 2013 půjde v USA do prodeje také dieselová verze automobilu Chevrolet Cruze.

Ceny benzínu se v posledním roce zvedly až o 2 procenta na 3,922 $ za galon, zatímco ceny motorové nafty se pohybovaly průměrně na 4,127 $ za galon, což představuje zvýšení méně než 0.5 procenta.
Avatar - WinDiesel
23. 4. 2012 12:57
Re: žádná nafta...
Jak hluboko musíte vy chapci spadnout jen abyste mohli řvát diesel ne. Za silnou naftu bych se nestyděl, ani za 8válec benzín pro ty, které to baví a kteří na to mají. CNG ve velkých amerických pick-upech je opravdu ale opravdu pro ubožáky.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku