Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chevrolet ukázal sportovnější Tahoe inspirované policejní verzí

Filip Melich Filip Melich 16. 9. 2022 • 12:40
29
1
Zobrazit náhledy (29)
Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe

Policejní verze posloužila jako vzor úprav, kterých se v rámci nové sportovnější RST Performance Edition dočkal Chevrolet Tahoe. Drobně povyrostl také výkon.

V rámci právě probíhajícího detroitského autosalonu Chevrolet představil sportovnější verzi svého velkého SUV Tahoe. Jmenuje se RST Performance Edition a krom drobných úprav vzhledu přináší vyšší výkon a slibuje lepší jízdní vlastnosti. Úpravy se přitom inspirovaly policejními vozy vycházejícími z modelu Tahoe.

Balíček úprav, který dostávají policejní Chevrolety Tahoe, se nazývá PPV (Police Pursuit Vehicle) a zahrnuje změny na podvozku, pohonné jednotce a dalších částech vozu. Právě tento balíček přebírá také Tahoe RST Performance Edition. Viceprezident Chevroletu, Scott Bell, k novince řekl: „Tahoe RST Performance Edition modelového roku 2023 je navrženo pro ty, kteří chtějí to nejlepší z obou světů – každodenní komfort a schopnosti velkého SUV, společně s potěšením z jízdy skutečně výkonného vozu. Využívá prověřené schopnosti balíčku policejního stíhacího vozu a úspěchy v motorsportu, aby našim zákazníkům nabídlo sebevědomé, poutavé jízdní zážitky.

Video se připravuje ...
Ve výsledku to znamená podvozek snížený na přední nápravě o 0,4 palce (10 mm) a o 0,8 palce (20 mm) na zadní. Použito je policejní nastavení podvozku a tlumiče. Oproti základnímu Tahoe RST dostává Performance Edition o 25 procent větší brzdy Brembo a Chevrolet zapracoval i na jejich odezvě. Konkrétně přináší brzdou dráhu zkrácenou o 6,4 stopy (1,95 metru) při zpomalovaní z rychlosti 60 mph (96 km/h) – Tahoe RST Performance Edition zastaví na 133 stopách (40,5 metrech).

Pod rozměrnou přední kapotou se nachází atmosférický 6,2litrový osmiválec, jehož výkon narostl na amerických 433 koní (323 kW) a maximum točivého momentu je 633 Nm. Oproti výchozímu Tahoe RST jsou to přírůstky drobné – 13 koní a 9 Nm. Motor spolupracuje s desetistupňovou automatickou převodovkou a velké Tahoe je schopen vystřelit z klidu na 96 km/h (60 mph) za 5,58 sekund (standardní Tahoe RST to umí za 5,95 s). Maximální rychlost je 124 mph, tedy zhruba 200 km/h, přičemž typickou americkou čtvrtmíli zajede za 14,2 sekund a na konci má rychlost 97 mph (156 km/h).

Od základního RST se nové Tahoe RST Performance Edition liší pouze znáčkem RST na víku kufru provedeným černou barvou. Upravené Tahoe stojí na černých dvacetipalcových hliníkových kolech obouvajících pneumatiky Firestone Firehawk Pursuit (275/55 R20) policejní specifikace. Uvnitř se novinka odlišuje sportovními pedály a výbavovým balíčkem Luxury Package (zahrnuje bezpečnostní a jízdní asistenty) ve standardní výbavě.

Performance Edition bude nabízena formou příplatkového balíčku k Tahoe RST s 6,2litrovým osmiválcem. Chevroletem doporučená cena je 8.525 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 209 tisíc korun. Výchozí Tahoe RST stojí 67.415 dolarů s pohonem zadních kol, případně 70.415 dolarů s pohonem všech kol (1,65 a 1,73 milionu korun). To znamená, že za Tahoe RST s pohonem zadních kol dáte 75.940 dolarů (1,86 milionu korun) a za čtyřkolku 78.940 dolarů (1,93 milionu korun). Všechny ceny jsou dle amerických zvyklostí bez daní a dalších poplatků. Výroba začne v texaské továrně General Motors v posledním čtvrtletí letošního roku.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Barrichello
16. 9. 2022 14:10
Když už SUV, tak takovéto
poctivá technika, ale přitom moderní.

Navíc se zajímavým paketem a velmi slušnými parametry :no: