Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chieftain Xtreme je klasický Range Rover s přeplňovanou V8 a výkonem 700 koní

Jan Zajíc Jan Zajíc 11. 3. 2021 • 22:00
8
1
Zobrazit náhledy (8)
Chieftain Xtreme Chieftain Xtreme Chieftain Xtreme

Anglická společnost Jensen International Automotive (JIA) se věnuje přestavbám klasických aut. Její poslední novinkou je hodně zajímavý Range Rover.

Právě první generace ikonického offroadu patří společně s kupátkem Jensen Interceptor mezi dva vozy, které v JIA opravují a modernizují. 

Novinka vycházející z dvoudveřového Range Roveru dostala jméno Chieftain Xtreme a už na pohled trochu naznačuje, že v sobě ukrývá velký potenciál. Teréňák dostal černou masku chladiče s vertikálním "žebrováním", nástavce blatníků, do strany vyvedený výfuk a zajímavě vyhlížející kola. Ta obouvají terénní pneumatiky BFGoodrich.

I když si v JIA s exteriérem docela vyhráli, pořád jde poznat, že jde o variaci na téma Range Rover Classic. Po technické stránce toho však Chieftain s legendárním offroadem nemá moc společného.

Společnost JIA pro Chieftain vyvinula vlastní šasi s nezávislým zavěšením kol. Brzdy dodala firma AP Racing.

O pohon se stará kompresorem přeplňovaný osmiválec LS3 koncernu General Motor, který dává nějakých 700 koní. Přes osmistupňovou automatickou převodovku roztáčí všechna kola. 

Dynamické schopnosti bohužel neznáme, jistou nápovědou však mohou být parametry jiné verze Chieftainu se stejným motorem, ovšem nevybaveným kompresorem. Ta z klidu na 60 mil v hodině (96 km/h) zrychluje za 5,2 sekundy a jede aý 209 km/h. Asi nemusíme zdůrazňovat, že Xtreme bude znatelně svižnější.

Výrobce si ovšem za svou hračku nechá pořádně zaplatit. Cena je sice na vyžádání a jistě ji budou ovlivňovat také individuální přání zákazníků na výbavu, materiály v interiéru nebo barevné provedení karoserie, ale opět nám může posloužit částka uvedená u jiných verzí.

Nejlevnější Range Rover Chieftain začíná na 147.500 liber, což je v přepočtu asi 4,5 milionu korun. Bez daně. Xtreme bude rozhodně podstatně dražší.

Související články

Témata
Avatar - JFK
11. 3. 2021 16:41
co to je za virtualtuning?
WTF? :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku