Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Chrysler Crossfire: definitivní konec výroby

Ondřej Láník Ondřej Láník 19. 12. 2007 • 05:24
4
15
Německý Karmann vyrobil na začátku tohoto týdne poslední Chrysler Crossfire. Kupé a roadster využívající komponenty prvního Mercedesu SLK měli nelehký život. Vyrobeno bylo 76 tisíc vozů, což je podstatně méně, než jaká byla očekávání tvůrců.

Kompaktní kupé a roadster Crossfire nezaznamenal za dobu své existence žádný větší prodejní úspěch. Možná doplácí na specifický design, možná na dnes již překonanou techniku prvního Mercedesu SLK. Na žádném z trhů si nevydobyl dlouhodobě stabilní pozici. Vedení Chrysleru předpokládalo odbyt 30 tisíc vozů ročně, již druhý rok výroby na tuto metu ale Crossfire nedosáhl. Na velmi důležitém americkém trhu se prodejní čísla propadla ze 14.665 prodaných kusů v roce 2005 na 8.216 prodaných kusů minulý rok.

Letos bylo za prvních 10 měsíců vyrobeno asi 3300 vozů, přičemž nemálo z nich je stále ještě ve skladech, kde čekají na své zákazníky. Že jsou mezi majiteli Crossfirů i spokojení uživatelé dokazuje recenze Moje.auto.cz: Chrysler Crossfire Roadster 3,2 V6.

Automobilka Karmann se v současné době potýká s nedostatkem zakázek, nedostatečným vytížením kapacit a nedostatkem práce pro své zaměstnance. Více jsme o situaci v Karmannu psali v článku Karmann jedná s Kia Motors o možné výrobě kabrioletu Ex_cee´d.

Související články

Témata
Avatar - da_b0mb
19. 12. 2007 21:56
Re: CROSSFIRE JE JIZ DNES LEGENDA A SKVELY AUTO
Covece brzdi. At te netrefi slak... :-)
19. 12. 2007 21:09
Re: SE NEDIVIM, hrozny design...
Designově hrozný jako každý chrysler... No, každý máme jiný vkus... Mně se Crossfire líbí (naživo), i když původní koncept byl ještě odvážnější. Ze současného výrobního programu této automobilky bych snesl i 300C :-) (o sesterských značkách Dodge a Jeep ani nemluvě...)
Články odjinud