Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čínská automobilka Geely nemá o Volvo zájem

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 5. 2. 2009 • 15:12
30
Soukromá čínská automobilka Geely dementovala informace médií o jejím zájmu o švédskou automobilku Volvo Cars.

Některá média ve čtvrtek přinesla informace o zájmu čínské automobilky Geely Automobile Holdings o švédskou automobilku Volvo, která patří koncernu Ford Motor. Tyto informace dnes pro agenturu Reuters dementoval mluvčí čínské automobilky, podle nějž Geely nemá v plánu Volvo koupit.

Média včera citovala neuvedené zdroje, podle nichž Ford jednal s čínskou automobilkou Geely o prodeji Volvo Cars s cílem získat hotovostní prostředky a vyhnout se tak státním půjčkám. Mluvčí Fordu v Číně odmítla tyto informace komentovat.

Představitelé některých čínských automobilek (např. Changan, Dongfeng nebo Chery) sice přiznali, že sledují vývoj amerických automobilek, avšak do žádného obchodu se nyní vzhledem k situaci na automobilovém trhu pouštět nechtějí.

Čínská automobilka Geely má sídlo ve východní Číně a nepatří mezi největší čínské automobilky. Zaměřuje se zejména na výrobu menších sedanů. Perličkou je, že před více než dvaceti lety začínala jako výrobce ledniček.

Témata
6. 2. 2009 22:30
Re: Není divu
S tou kunou je to dobrý :yes: , tady je další důkaz tvořivosti turbomotora [odkaz]
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2009 14:01
Re: Ono Volvo ...
... na tom opravdu dobře NEní! Budeme-li si tu "hrát se slovíčky" o jednom motoru ... to na tom moc NEzmění ...
Ostatně kolikpak se asi tak prodá ford focus/mondeo s tímto VOLVO motorem (2.5 T) a kolik "běžných" ... já nevím 1.6/2.0 HDi (TDCi)? Prostě tento JEDEN motor je "příjemný", ale v prodejích bude tvořit zcela "okrajovou" část (taková "třešnička"). TAKhle jsem to myslela. Motorová paleta Volvo je "NEdostatečná" - ať se vám to líbí či ne.
U volvo již DLOUHODOBĚ chybí investice a začíná to být "cítit" - "na povrchu" to zatím zvládají, ale například do těch pohonných jednotek by to chtělo VELKÉ investice, tam volvo nejenže nestačí na "prémiový" segment, ale občas ho do(PŘED)hání už i "konfekce" .. prostě TEĎ (no spíše před pár lety) by to chtělo VELKÉ investice ... ty ale nebyly a asi ani NEbudou - PROTO jsem napsala, že automobilka nakonec možná za 1 korunu švédskou bude prodána (pokud se kupec zaváže "investovat") - až TAK je to "zlé" ..
PS: KTERÝ volvo model/motor je VÁŠ "oblíbenec" (že vy se mnou tak "bojujete")? ;-)
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2009 11:41
Re: Ono Volvo ...
Já tedy "blond", takže NEvím ..
Ale kdybyste napsal pětiváLEC (tedy jeden "motor"), tak to bych možná věděla ;-)
S tímhle motůrkem mám pár tisíc km zkušenost před pár lety ještě ve volvo a NEní špatný (ale ZCELA okrajový) - je mi líto Volvo MÁ problém s pohonnými jednotkami :no:
Pěkný den :-)
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2009 11:22
Re: Tančila myšička tančila, až se jí hlavička točila
:-) ta čínština bude "lepší" (věřte mi) - minimálně vaše děti vám budou "vděčné" ... ale jinak "pěkně" jste to, milý Falco, opravdu napsal" :yes: (s tou myšičkou třeba ,-)
PS: Vy "fanda" Rock Me Amadeus a Jeanny a .. atd., nebo jedné moc pěkné pohádky a "nepatrnou" změnou písmenka "matete"?
Pěkný den :-)
Avatar - T613
6. 2. 2009 07:29
Re: Tančila myšička tančila, až se jí hlavička točila
Singapur není příliš demokratickým státem.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku