Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čínská automobilka Geely nemá o Volvo zájem

Dan Vořechovský Dan Vořechovský 5. 2. 2009 • 03:58
30
Soukromá čínská automobilka Geely dementovala informace médií o jejím zájmu o švédskou automobilku Volvo Cars.

Některá média ve čtvrtek přinesla informace o zájmu čínské automobilky Geely Automobile Holdings o švédskou automobilku Volvo, která patří koncernu Ford Motor. Tyto informace dnes pro agenturu Reuters dementoval mluvčí čínské automobilky, podle nějž Geely nemá v plánu Volvo koupit.

Média včera citovala neuvedené zdroje, podle nichž Ford jednal s čínskou automobilkou Geely o prodeji Volvo Cars s cílem získat hotovostní prostředky a vyhnout se tak státním půjčkám. Mluvčí Fordu v Číně odmítla tyto informace komentovat.

Představitelé některých čínských automobilek (např. Changan, Dongfeng nebo Chery) sice přiznali, že sledují vývoj amerických automobilek, avšak do žádného obchodu se nyní vzhledem k situaci na automobilovém trhu pouštět nechtějí.

Čínská automobilka Geely má sídlo ve východní Číně a nepatří mezi největší čínské automobilky. Zaměřuje se zejména na výrobu menších sedanů. Perličkou je, že před více než dvaceti lety začínala jako výrobce ledniček.

Související články

Témata
6. 2. 2009 22:30
Re: Není divu
S tou kunou je to dobrý :yes: , tady je další důkaz tvořivosti turbomotora [odkaz]
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2009 14:01
Re: Ono Volvo ...
... na tom opravdu dobře NEní! Budeme-li si tu "hrát se slovíčky" o jednom motoru ... to na tom moc NEzmění ...
Ostatně kolikpak se asi tak prodá ford focus/mondeo s tímto VOLVO motorem (2.5 T) a kolik "běžných" ... já nevím 1.6/2.0 HDi (TDCi)? Prostě tento JEDEN motor je "příjemný", ale v prodejích bude tvořit zcela "okrajovou" část (taková "třešnička"). TAKhle jsem to myslela. Motorová paleta Volvo je "NEdostatečná" - ať se vám to líbí či ne.
U volvo již DLOUHODOBĚ chybí investice a začíná to být "cítit" - "na povrchu" to zatím zvládají, ale například do těch pohonných jednotek by to chtělo VELKÉ investice, tam volvo nejenže nestačí na "prémiový" segment, ale občas ho do(PŘED)hání už i "konfekce" .. prostě TEĎ (no spíše před pár lety) by to chtělo VELKÉ investice ... ty ale nebyly a asi ani NEbudou - PROTO jsem napsala, že automobilka nakonec možná za 1 korunu švédskou bude prodána (pokud se kupec zaváže "investovat") - až TAK je to "zlé" ..
PS: KTERÝ volvo model/motor je VÁŠ "oblíbenec" (že vy se mnou tak "bojujete")? ;-)
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2009 11:41
Re: Ono Volvo ...
Já tedy "blond", takže NEvím ..
Ale kdybyste napsal pětiváLEC (tedy jeden "motor"), tak to bych možná věděla ;-)
S tímhle motůrkem mám pár tisíc km zkušenost před pár lety ještě ve volvo a NEní špatný (ale ZCELA okrajový) - je mi líto Volvo MÁ problém s pohonnými jednotkami :no:
Pěkný den :-)
Avatar - Hammunasakra
6. 2. 2009 11:22
Re: Tančila myšička tančila, až se jí hlavička točila
:-) ta čínština bude "lepší" (věřte mi) - minimálně vaše děti vám budou "vděčné" ... ale jinak "pěkně" jste to, milý Falco, opravdu napsal" :yes: (s tou myšičkou třeba ,-)
PS: Vy "fanda" Rock Me Amadeus a Jeanny a .. atd., nebo jedné moc pěkné pohádky a "nepatrnou" změnou písmenka "matete"?
Pěkný den :-)
Avatar - T613
6. 2. 2009 07:29
Re: Tančila myšička tančila, až se jí hlavička točila
Singapur není příliš demokratickým státem.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud