Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čínské Škodovky už koupíte i u nás! Ale proč se v nich nesvezete?

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 15. 10. 2017 • 23:59
17
12
Zobrazit náhledy (17)
Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Spaceback Škoda Rapid Škoda Rapid Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Superb Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti
Automobily značky Škoda vyráběné v Číně se oproti těm evropským drobně liší. Potkat je na tuzemských silnicích je takřka nemožné, nyní je však můžete vlastnit. A klidně všechny!

Kdepak, čínské Škodovky v životní velikosti zůstávají i nadále výhradou tamního trhu. Omlazenou Octavii se zadními svítilnami ve stylu Superbu či Yetiho s rezervou na víku zavazadelníku tak u nás i nadále neseženete.

Drobnou útěchou ale mohou být sběratelské modely v měřítku 1:18 od společnosti Abrex. Ta se totiž stala jediným licencovaným dovozcem těchto kousků do Evropy. Povedlo se to na základě partnerství se Škodou Auto a divizí SAIC Volkswagen.

Modely čínských vozů lze pochopitelně sehnat i po vlastní ose, to ale Abrex nedoporučuje. Hrozí totiž nepříjemnosti s nelegálním nákupem, zabavení modelů a následná likvidace celníky v rámci EU, vysoké ceny za dopravu či komplikované reklamace. „Naše modely jsou zabaleny výhradně v krabičce Abrex a opatřeny bezpečnostním hologramem se sériovým číslem,“ dodává prodejce. Cena modelu je 2.995 Kč.

V modelové nabídce jsou aktuálně k objednání všechny modely počínaje omlazenou Škodou Superb druhé generace. Do budoucna se však paleta bude rozšiřovat o další kousky vyráběné pro SAIC VW. Kromě oficiálního eshopu lze modely zakoupit ve firemní prodejně v Muzeu autíček na zámku Příseka, případně od 19. do 22. října na veletrhu Model Hobby v Praze.

Zvláštnosti omlazené Škody Octavie, jež se v Číně začala prodávat před nedávnem, si můžete připomenout v přiloženém videu...

Video se připravuje ...

Témata
Avatar - jozephko
15. 10. 2017 21:03
V článku mi chýba to najpodstatnejšie
V článku mi chýba to najpodstatnejšie - dajú sa autám otvárať dvere či kapota? A ak áno, ktoré?
Pretože "angličák", ktorému sa nedajú otvárať aspoň jedny dvere, stojí za houno... :-)
Avatar - Ada je zase tady
15. 10. 2017 18:17
Re: Toho Yeťáka
TDI se nepíše s malým "íčkem". Malé íčko mají v názvu ty diesely, které se na velké nezmůžou >:D
Avatar - Googlit
15. 10. 2017 15:07
Re: Toho Yeťáka
A hlavně v nějaké silnější naftě. Třeba 1.9 TDi by tomu dost slušela. Pěkně táhne odspdou a spotřeba nula nula nic.
Avatar - Floyd
15. 10. 2017 12:29
Re: inzercia, zdroj vsetkeho zla
>:D >:D >:D
Avatar - Floyd
15. 10. 2017 12:28
Re: Alik
>:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D :yes: