Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Clarkson obrečel konec pořadu The Grand Tour v současné podobě. Co bude dál?

Martin Tolar Martin Tolar 14. 4. 2019 • 23:21
4

Formát pořadu The Grand Tour, kterou poslední tři roky vysílal Amazon, definitovně končí. A Jeremy Clarkson se neubránil dojetí.

Po třech letech na televizi Amazon končí motoristická show The Grand Tour tak, jak ji známe. Ovšem znamená to konec sedmnáctileté existence tohoto formátu, protože The Grand Tour valstně jen navázal na novodobý Top Gear, který se objevil v roce 2002 s moderátory Jeremy Clarksonem, Richardem Hammondem a Jasonem Daweem, který byl od druhé série vystřídán Jamesem Mayem.

Oblíbenou trojici už tak neuvidíme při klasických, byť netradičně pojatých, testech aut, při interview s celebritami (která se ovšem v poslední sérii vytratila a nejspíš nikomu nechybí) a pravděpodobně ani při satirickém komentování nejrůznějších novinek. Konec je i studia s diváky, což dávalo moderátorům možnost interakce s publikem naživo a ihned.

Není divu, že konec tak dlouhého příběhu tvůrce může i dojmout. A jelikož to byl právě Clarkson, který s producentem Willmanem formát vymyslel, neubránil se na konci třetí série The Grand Tour slzám dojetí, což je pro tohoto hromotluka a vtipálka nezvyklé. BBC dokonce svolila použít do finálního sestřihu za celých 17 let i záběry z Top Gearu, který přeci jen byl dítětem tohoto týmu. A proti konci bylo i publikum, které po sestřihu skandovalo: "Nepřestávejte a pokračujte."

Naštěstí se nejedná o definitivní rozloučení a trio špatně oblečených moderátorů budeme potkávat i nadále. A stále to bude pod názvem The Grand Tour, pořad však prý bude lépe odpovídat jménu. Moderátoři totiž budou točit hlavně speciály, kdy cestují různě po světě a plní nějaké úkoly. Právě tyto části pořadu byly stejně nejpopulárnější a podle statistik Amazonu i nejsledovanější.

Navíc by každý z trojice měl mít i vlastní sólové projekty pro Amazon. James May například chystá cestopisný pořad o Japonsku.

Přesto je nám při pomyšlení na konec osvědčeného formátu také tak nějak smutně.

Související články

Témata
15. 4. 2019 12:19
Michelin
Může dělat reklamu na Michelin, ovar.
15. 4. 2019 08:27
Re: Povedene
Souhlasim s tebou, ze nektere specialy byly povedene a treba i ten US z letosni serie byl prima - jen jsem proste super trpel tim MOngolskem a cele to fast forwardoval dopredu. Uvidime co z nich vypadne v pristim roce a otazkou je taky na jaky divaky (nebo spis zakazniky, kdyz je to cele delane kvuli Amazon Prime predplatnemu) se vlastne miri. Stavajicim teenagerum tohle vubec nic nemuze rikat a umim si predstavit, jak u toho umiraj nudou.
Avatar - Ozzman
15. 4. 2019 08:18
Re: Povedene
Já nesouhlasím, mne naopak přišly nudné některé klasické díly ze stanu, ať už to bylo GrandTour, nebo starší TG, naopak když to vezmu za celou historii pořadu, tak ať už to byly speciály na celý díl jako USA, Vietnam, nebo právě Mongolsko či slavná jižní Amerika, tak různé půldílové eventy se závody 24h s dieslem, testy starých ojetin v nejrůznějších podobách. Testy aut na dráze dělá kde kdo, tohle je něco, čím je TG jiný a výjimečný.
15. 4. 2019 08:02
Povedene
Zvlastni konec - tenhle dil od Cortiny k Mondeu byl perfektni a budou chybet, ale treba ten predchozi mongolsky special byl tak nudny a zoufaly, ze se nedal ani dokoukat .... Takze pokud se planuji soustredit jen na specialy jsem hodne zvedavy jak to uchopi.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud