Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Čtvrtletní zisk Hyundai stoupl o polovinu díky novým modelům

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 29. 4. 2011 • 11:14
48
5
Zobrazit náhledy (48)
Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai Hyundai
Čistý zisk Hyundaie se v prvním čtvrtletí vyšplhal na 28 mld. Kč.

Automobilka Hyundai Motor v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 47 procent na 1,88 bilionu wonů (28,4 miliardy Kč). Firma těžila ze silné poptávky po nových modelech a z problémů japonských konkurentů, jejichž výrobu narušilo březnové zemětřesení.

Hyundai Motor tvoří společně s dceřinou firmou Kia pátého největšího výrobce automobilů na světě. Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájil sériovou produkci osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních vozů u slovenské Žiliny.

Ničivé zemětřesení minulý měsíc poškodilo továrny na výrobu automobilových součástek v severovýchodní části Japonska. Nedostatek součástek pak spolu s výpadky elektřiny přiměl všechny japonské automobilky k přerušení či omezení produkce v domácích montážních továrnách. Problémy s dodávkami japonských součástek se projevily také v zahraničí.

Firmy Hyundai a Kia jsou na japonských součástkách závislé méně než jiné globální automobilky, například americká General Motors. Podle analytiků by tak měly patřit mezi podniky, které letos budou nejvíce těžit z výrobních problémů v Japonsku, napsala agentura Reuters.

"Hyundai se stává alternativou k japonským automobilům, zbavuje se image výrobce levných vozů," uvedl analytik I Tong-čin ze společnosti KTB Asset Management. "Na Hyundai se dívám velmi pozitivně. Tato firma je nyní považována za globální automobilovou skupinu, ne pouze za korejského výrobce automobilů," dodal.

Akcie Hyundai po zveřejnění výsledků posílily o více než pět procent. Od začátku letošního roku si připsaly již 35 procent. "Zisk za první čtvrtletí je velmi dobrý a vyhlídky jsou dokonce ještě příznivější," uvedl analytik Kang Sun-sik z firmy Woori Asset Management. Upozornil však na riziko nepříznivého vývoje měnových kurzů.

Hyundai rovněž uvedla, že podepsala konečnou dohodu o společném podniku s čínským výrobcem užitkových vozů Sichuan Nanjun Automotive Group. Společný podnik by měl být vytvořen v letošním roce a do roku 2013 hodlá vyrábět 160.000 užitkových vozů ročně. Předběžnou dohodu automobilka podepsala již loni v říjnu.

Hyundai letos hodlá v Číně prodat 73.000 užitkových vozů. Firma předpokládá, že celkový prodej užitkových vozidel v Číně v roce 2015 stoupne na 5,2 milionu z letošních 4,3 milionu. Čína je největší trhem s užitkovými vozidly na světě, napsala agentura Reuters.

Témata
Avatar - Katikakus
29. 4. 2011 21:16
Re: super sprava a pritom utok
Nejdes tady doufam srovnavat lokalni znacku s celosvetovym koncernem. Kolik to dela v absolutnich cislech, Vito? Dostane se Skoda alespon na desetinu toho, co vydela Hyundai?
29. 4. 2011 19:49
Re: super sprava a pritom utok
Ten růst je ve srovnání s loňskem,tak kdo jaký měl růst i loni v prvním čtvrtletí? :-!
Navíc zisk má o dost vyšší i ve vztahu k počtu vyrobených aut.
Avatar - escorpion
29. 4. 2011 16:28
Re: super sprava a pritom utok
Počkaj na BOBa, ten ti vysvetlí, že kórejské auto je iba imitácia auta. Inak, mám rád hyundai. Sympatická značka, ktorá je doma v Kórey jednotka, v Amerike veľmi slušné a chcú sa presadiť aj v Európe.
Avatar - kari.laz
29. 4. 2011 15:06
Re: super sprava a pritom utok
Škodě stoupl zisk o 61% bez nových modelů. Ještě pořád ti připadá ta zpráva o korejcích tak úžasná? >:D >:D >:D
Avatar - 3_diamanty
29. 4. 2011 08:04
super sprava a pritom utok
este len zacne , KIA a HYUNDAI ako vzdy :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku