Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Curtiss odhaluje elektrické extrémy Zeus Bobber a Zeus Cafe

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 25. 11. 2018 • 07:00
15
Zobrazit náhledy (15)
Curtiss Zeus Cafe Curtiss Zeus Bobber Curtiss Zeus Cafe Curtiss Zeus Cafe Curtiss Zeus Bobber Curtiss Zeus Cafe Curtiss Zeus Cafe Curtiss Zeus Bobber Curtiss Zeus Cafe Curtiss Zeus Cafe
Společnost Confederate Motorcycles se úspěšně proměnila v Curtiss Motorcycles a pod novým jménem hodlá šokovat designem i výkony svých elektřinou poháněných motocyklů.

Severoamerická společnost Confederate Motorycles byla založena v roce 1991 a proslula svým specifickým přístupem k návrhu a konstrukci svých motocyklů, vyráběných ve velmi malých sériích, z nichž lze zmínit například model C2 P-51 Fighter z roku 2015.

Na podzim loňského roku se objevily zprávy o proměně Confederate Motorcycles v Curtiss Motorcycles, za níž má údajně stát skutečnost, že v konstrukci a designu motocyklů s konvenčním motorem se nemá firma pod původním názvem již kam dál rozvíjet. Pod novým jménem se pak má věnovat vývoji a výrobě vlastních elektrických motocyklů.

Společnost Curtiss Motorcycles na jaře letošního roku odhalila svůj první čistě elektřinou poháněný motocykl, který dostal jméno Zeus. Ten rozhodně ohromil svým designem i informacemi o technice, zmiňujícími, že se má jednat o první E-Twin, který je vybaven dvojicí elektromotorů s nejvyšším výkonem 125 kW (170 k) a točivým momentem 394 N.m.

Ve své původní podobě Curtiss Zeus na trh nejspíš nezamíří, protože došlo k odhalení projektů Zeus Bobber a Zeus Cafe s přepracovaným designem. Dvojice novinek sází na jemnější linie ve spojení se stylem, figurujícím v jejich označení. Zeus Bobber, který je celý v černé barvě se snaží působit minimalistickým dojmem, zatímco Zeus Cafe je café racerem budoucnosti.

Podle dostupných informací se vedle designu odehrávají změny i v technice a pohonné ústrojí má u obou nových modelů disponovat výkonem 140 kW (190 k) a točivým momentem 197 N.m. Tyto hodnoty mají zajistit akceleraci z 0 na 96,5 km/h za 2,1 s a dojezd se má pohybovat až kolem 450 km.

Bližší technické údaje a rovněž i cenu hodlá Curtiss Motorcycles zveřejnit později, ale již nyní je jisté, že nové elektrické modely, jejichž výroba se má rozběhnout v roce 2020 budou vznikat v menších sériích a představovat podobně exkluzivní zboží jako jejich předchůdci spalující benzin.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku