Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Do automobilky Hyundai nastoupí bývalý manažer Lamborghini

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 29. 12. 2015 • 19:08
3
Jihokorejská automobilka Hyundai Motor se rozhodla najmout do svého vedení Manfreda Fitzgeralda, který dříve působil jako manažer v italském výrobci luxusních sportovních vozů Lamborghini.

Dvaapadesátiletý Fitzgerald se stane viceprezidentem Hyundai a bude mít na starosti strategii nově vytvořené luxusní značky Genesis.

Automobilka Hyundai ohlásila vytvoření samostatné značky Genesis začátkem listopadu. Firma doufá, že nová značka podpoří její zisky a posílí její pozici na rychle rostoucím trhu s luxusními automobily.

Tento měsíc uvedla firma na trh první model patřící pod značku Genesis. Nový automobil nabízí v Jižní Koreji pod názvem EQ900 s cenou od 117 milionů wonů (zhruba 2,5 milionu Kč). V příštím roce by se měl vůz začít pod názvem G90 prodávat ve Spojených státech a na dalších trzích. Do roku 2020 hodlá firma v rámci značky Genesis uvést na trh ještě dalších pět modelů.

Hyundai je největší automobilkou v Jižní Koreji a spolu se sesterskou společností Kia tvoří pátého největšího výrobce aut na světě. Společnost Hyundai v listopadu 2008 oficiálně zahájila sériovou výrobu osobních aut v Nošovicích na Frýdecko-Místecku. Kia spustila v prosinci 2007 sériovou výrobu osobních vozů u Žiliny na Slovensku.

Související články

Témata
30. 12. 2015 13:58
Re: Od Lamba k Žuku
Bude zajímavé sledovat, jak se skloubí designová filosofie MF s korejskou náturou. Schreyerovi se to povedlo... :-!
Avatar - Romeo
30. 12. 2015 10:19
Re: Od Lamba k Žuku
...no tesim sa na Genesis ktoreho bude inspirovat F22 Raptor......hehehehehehe >:D
29. 12. 2015 17:21
Od Lamba k Žuku
Tady je jeho rozhovor asi 9 let starý.[odkaz] Povšimněte si jak je vedená diskuze, :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud