Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Do Česka se chystá 100 veteránů Peugeot

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 7. 6. 2018 • 16:17
7
3
Zobrazit náhledy (7)
Peugeot Peugeot
Poprvé ve své historii zavítá prestižní mezinárodní sraz historických vozů Peugeot „International L’Aventure Peugeot Meeting“ do České republiky.

Peugeot je jednou z nejstarších automobilek na světě. Na svoji historii je náležitě hrdý, stejně jako na své legendární vozy. Některé z nich budou k vidění od 8. do 10. června na 26. mezinárodním srazu veteránů značky Peugeot, který se poprvé v historii koná v České republice. Mezi zhruba stovkou účastnících se automobilů nemají chybět ani nádherné předválečné veterány, jako např. Peugeot 402.

O víkendu 8.-10. června se vozy budou pohybovat na parádních jízdách na trase Praha – okolí Nižboru - Zbiroh – Plzeň. Program akce bude zajímavý nejen pro účastníky, ale také pro diváky, kterým se na více místech otevírá jedinečná možnost spatřit zhruba stovku exkluzivních

veteránů Peugeot, které jinak bývají zavřené v garáži. Přivezou je majitelé nejen z Francie, ale také z Německa, Rakouska, Švýcarska, Belgie či Lucemburska.

Prvním místem, kde bude možné spatřit přehledně celé startovní pole, je pražské Dvořákovo nábřeží za Rudolfinem, kam účastníci zavítají v sobotu 9. června zhruba v 10 hodin a jejich vozy zde budou vystaveny na odiv po dobu přibližně dvou hodin.

Následně se posádky přesunou po trase dlouhé zhruba 40 kilometrů do pražského hotelu Pyramida a po obědě vyrazí na nejdelší etapu rallye (cca 90 km) z Prahy na Zámek Zbiroh. Během této jízdy pro ně na trase bude připraven po vzoru významných zahraničních podniků test přesnosti, který se budou snažit zvládnout s přesností na setinu sekundy. Večerní společenský program na Zámku Zbiroh zahrnuje i hodnocení soutěže elegance z přihlášených vozů.

V neděli v 10 hodin dopoledne vyrazí posádky v půlminutových intervalech na poslední etapu, která je ze Zbirohu přivede během 40 kilometrů do Plzeňského pivovaru, kde se očekává hojná divácká účast. Zde rovněž proběhne závěrečné slavnostní vyhlášení a ocenění úspěšných týmů. Celá akce skončí zhruba ve tři hodiny odpoledne.

Setkání s veřejností

sobota 9.6.od 10 h do 12 h, Dvořákovo nábřeží u pražského Rudolfina,

neděle 10. června od 10 h do 14 h, Plzeňský pivovar.

VSTUP ZDARMA

Patříte-li mezi milovníky automobilové historie, rozhodně si tuto událost nenechte ujít, protože v České republice se zřejmě už nikdy nebude opakovat.

Související články

Témata
Avatar - Pekelná Micinka
8. 6. 2018 13:56
Re: Jenže
Už si naolejoval zašlé plasty? :-) Musím říct, že za 549,- na místě, se radši zajdu podívat na tyhle Peugeoty. ;-\ :-) :yes:
8. 6. 2018 05:47
:-)
Doufám že přijede i Colombo :-) :-)
Avatar - Stejsn
7. 6. 2018 20:39
Jenže
ve stejném termínu jsou Legendy. Bohužel nemůžu být na víc místech najednou :-(

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud