Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

ECOtality čeká bankrot

Jan Mička Jan Mička 13. 8. 2013 • 12:36
7
Na pokraji bankrotu se ocitl americký výrobce nabíjení pro elektrické automobily Ecotality. Firma chtěla vybudovat největší síť

ECOtality dnes uvedla, že se jí nepodařilo zvýšit příjmy tak, aby mohla pokračovat ve zbytku roku v provozu. Nepomohlo ani zlevnění produktů. Firma bude zřejmě muset požádat o bankrotovou ochranu před věřiteli, bude ale ještě uvažovat o restrukturalizaci a prodeji.

ECOtality se tak asi stane další firmou z vládou podporovaného segmentu automobilové dopravy na elektrický pohon, které letos končí. Udělal tak už výrobce luxusních vozů Fisker nebo začínající firma Coda Holdings, která před bankrotem stihla prodat pouhou stovku sedanů. Spotřebitele od elektrických vozů odpuzují jejich vysoké pořizovací náklady při nízké užitné hodnotě, která se projevuje hlavně omezeným dojezdem na jedno zdlouhavé dobíjení.

ECOtality dostala, podobně jako řada dalších firem z oboru "zelené energie", finanční podporu od americké vlády. Nad její budoucností se však po sérii špatných výsledků záhy objevily otazníky a její zařízení se navíc potýkají s problémem přehřívání, který firma nedokázala řešit.

Firma utrpěla za první čtvrtletí ztrátu 588.000 dolarů při tržbách 15,9 milionu USD. Akcie firmy se dnes po zprávě propadly o 73 procent na 39 centů.

ČTK

Související články

Témata
Avatar - Emel
14. 8. 2013 09:16
Re: Další tunel do eráru.
Erár nemá nic proti tomu nějaké peníze do ekonomiky napumpovat... a když je to na dobrou věc, tím lépe.
Avatar - Emel
14. 8. 2013 09:15
Re: Další tunel do eráru.
V ropě se USA soběstačnosti neblíží. Sice došlo k mírnému poklesu z hladiny cca. 400.000 barelů měsíčně v letech 2005-2007 na cca. 300.000 barelů měsíčně, tak ale soběstačnost nevypadá. Většina aut v USA pořád jezdí na ropné produkty (benzín a naftu).

[odkaz]
Avatar - WinDiesel
13. 8. 2013 15:10
Re: Další tunel do eráru.
erár touží aby mu někdo pustil žilou.....
Avatar - WinDiesel
13. 8. 2013 15:10
Re: Další tunel do eráru.
Ale to už je přece vyřešeno.
V USA už nejsou elektromobily brány jako cesta k nezávislosti na arabské a venezuelské ropě.
USA se díky nově využívaným nalezištím a novým technologiím těžby velice rychle blíží k 100% soběstačnosti. (hlavně CNG ale i ropa)
Situace je natolik změněna, že USA nevědí co s vytěženým uhlím a masově exportují uhlí do Evropy, kde toto uhlí způsobuje potíže místním uhlobaronům a dokonce již stihlo stačit dolů ceny elektřiny.
Více faktorů dostává elektromobily do out-side.
Avatar - Ham.
13. 8. 2013 14:54
Re: Další tunel do eráru.
Spíše je to hledání cest jak pustit eráru žilou.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku