Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

EU chce další novou povinnou výbavu do aut. Samozřejmě bezpečnostní

ČTK ČTK 13. 2. 2019
25
Čtyři desítky zemí včetně Japonska a Evropské unie podpořily návrh OSN na regulaci pokročilých systémů nouzového brzdění (AEBS) pro nové osobní a lehké užitkové automobily. Informovala o tom Evropská hospodářská komise OSN (UNECE).

Japonsko podle ní uvedlo, že z AEBS učiní povinnou výbavu nových automobilů od roku 2020, EU opatření zavede od roku 2022, uvedla agentura Reuters.

Systémy AEBS disponují senzory, které detekují pohyb kolem vozidla, takže mohou upozornit řidiče na hrozící kolizi. Mohou rovněž automaticky aktivovat brzdový pedál, pokud řidič na upozornění nereaguje, poznamenala agentura AFP.

Nová regulace pro AEBS se bude vztahovat na země, které ji přijmou na červnovém zasedání OSN. Regulace stanoví přísné a harmonizované požadavky pro automatické brzdění při rychlostech do 60 kilometrů za hodinu s cílem chránit lidské životy, zejména v městských oblastech, uvedla UNECE.

Komise upozornila, že v Evropské unii bylo v roce 2016 při automobilových nehodách ve městě registrováno více než 9500 úmrtí, z nichž 40 procent připadalo na chodce.

Související články

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - white label
Dobré rozhodnutí
white label
| 14. 2. 2019
Lasery má (za příplatek) jen velmi malý zlomek aut na trhu, takže klidně zůstaňme u LEDek, případně (starších) xenonů.
Dobré rozhodnutí
scadar
| 14. 2. 2019
O mym zivote nepadlo ani slovo.
Dobré rozhodnutí
scadar
| 14. 2. 2019
Pise o povinnosti mit dobry svetla a zaroven pise, ze halogeny nejsou dobry svetla. Ergo by clovek musel mit ledky nebo lasery, coz je v soucasne dobe priplatek cca 1000eur nebo vic.. delas si ze me srandu, nebo to vazne musim tahle rozepisovat?
Avatar - Beefcake
Dobré rozhodnutí
Beefcake
| 14. 2. 2019
On nieco pise o laserovych svetlach ?
Avatar - Beefcake
HM
Beefcake
| 14. 2. 2019
Mna trochu mrzi, ze moj modelovy rok to este nema. Lebo niekedy sa pristihnem, ze by sa to hodilo. Ale aspon, ked to budu mat auta za mnou.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku