Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Evropské premiéry Lexusu: GS450h, SC430 a diesel!

Ondřej Láník Ondřej Láník 30. 8. 2005 • 05:08
7
119
Zobrazit náhledy (7)
Lexus SC430 Lexus SC430
Luxusní vozy koncernu Toyota Motor bychom měli v Evropě potkávat stále častěji. Na IAA se Evropě poprvé ukáže dosud největší hybrid GS450h, nový Lexus SC430 a poprvé se zabydlí vznětový motor v novém IS.

Toyota a Lexus bodují svými hybridními vozy po celém světě, ale tato ofenzíva zdaleka nekončí. Know-how, které je koncentrováno v Toyotě Prius, se postupně dostává také do dalších modelů. Zatímco v Priusu šlo o kombinaci čtyřválce a elektromotoru pohánějící přední kola, Lexus RX400h má navíc ještě elektromotor u zadní nápravy. Nejnovější a největší hybrid vychází z nového Lexusu GS a bude prvním hybridním pohonem s "klasickým" uspořádáním. S vidlicovým šestiválcem je opět spojen elektromotor přes planetovou převodovku, ale hnací ústrojí uložené vpředu pohání zadní kola. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá méně než 6 sekund...

Do Frankfurtu bude přivezena také nová generace modelové řady Lexus SC 430, která se v Evropě začne prodávat v listopadu letošního roku, přináší elegantnější a vyzrálejší tvary karoserie a mnoho změn ve stylu a výbavě interiéru. Mezi nové prvky, které podstatně zvyšují ochranu posádky, se řadí kolenní airbag řidiče, omezovače tahu předních bezpečnostních pásů, inteligentní adaptivní systém předních světlometů I-AFS (Intelligent Adaptive Front Lighting System) a dojezdové pneumatiky. Do standardní výbavy patří i špičkový, na zakázku vyráběný audiosystém značky Mark Levinson.

Nová generace modelové řady IS se na evropském trhu objeví na konci tohoto roku a vůbec poprvé se v ní představí vznětový motor značky Lexus. Ve skutečnosti jde o v Polsku vyráběny moderní turbodiesel Toyoty se vstřikováním common-rail, o zdvihovém objemu 2,2 l a nejvyšším výkonu 130 kW.

Nové modely IS se mohou pochlubit špičkovými prvky aktivní a pasivní bezpečnosti, včetně osvědčených systémů VDIM (Vehicle Dynamic Integrated Management) a PCS (Pre-Crash Safety), adaptivního tempomatu (ACC-Adaptive Cruise Control) a 8 airbagů, které zahrnují i dva přední dvoukomorové airbagy (světová premiéra).

Po návratu z frankfurtského autosalonu zveřejníme rozsáhlou přílohu čítající okolo 1500 fotografií, zajímavá videa, čtivý popis novinek či plakáty. Na výstavišti pro vás vyfotografujeme také krásné modelky a možná se dočkáte i nějakého překvapení. Nezapomeňte proto sledovat Auto.cz.

Související články

Témata
31. 8. 2005 18:44
Re: bacha na růže
Tys výjimka. jestli světlá, to nevím ;-) :yes:
30. 8. 2005 22:37
Re: POZOR, POZOR,POZOR,POZOR,POZOR,POZOR,POZOR,POZO…
Doufám, že je ve hře Míčkův objev - jak tam jedem s Krtkem. Trvám na tom, aby soutěžil :-)
30. 8. 2005 22:35
Re: bacha na růže
To věřím... i když já se nestačil divit ani u té Made in ČSSR >:D
30. 8. 2005 22:29
Re: Epsilon
:-)
30. 8. 2005 22:19
Re: bacha na růže
:-) Pamatuji se, že když Škodovka připracovala 105ku, tak měli nakoupená auta od jinejch, a také Golfa 1 :-) toho porovnávali k té 105ce... no je to úsměvné... ale pravdivé.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku