Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Expedice Tatra kolem světa 2: Nejsilnější zážitky byly ty ne úplně pozitivní

ČTK ČTK 23. 8. 2020 • 16:06
19
4
Zobrazit náhledy (19)
Expedice Tatra kolem světa 2 Expedice Tatra kolem světa 2 Expedice Tatra kolem světa 2 Expedice Tatra kolem světa 2 Expedice Tatra kolem světa 2 Expedice Tatra kolem světa 2 Expedice Tatra kolem světa 2 Expedice Tatra kolem světa 2 Expedice Tatra kolem světa 2 Expedice Tatra kolem světa 2 Expedice Tatra kolem světa 2 Expedice Tatra kolem světa 2 Expedice Tatra kolem světa 2 Expedice Tatra kolem světa 2

Nejsilnější zážitky z expedice Tatra kolem světa 2 byly ty, které nejsou úplně pozitivní. Kvůli koronaviru expedice značně překopala původní plány, členové výpravy by se v následujících týdnech rádi dostali do Ázerbájdžánu nebo Ruska. V rozhovoru to řekl šéf výpravy Marek Havlíček. Tatra vyrazila z Prahy v únoru.

Havlíček uvedl, že různé incidenty se posádce vryly do paměti. V červnu například její členy zadržela íránská policie, neboť pořizovali záběry dronem na místě, kde je to zakázáno. V červenci pak zapadlo auto na solné pláni, expedice kvůli tomu zůstala na místě dva dny, zároveň ale její členové poznali místní, kteří jim pomohli.

Takové zážitky dokážou posádku scelit, uvedl Havlíček. "To že se někde výborně najíme, potkáme milou rodinu, je určitě super, ale když se otočíme, tak víme, že takových zážitků tam bylo hodně, ale rozhodně nemůžu říct, že byly nejsilnější," poznamenal.

Expedice má nyní sedm členů, z toho tři dočasné. Právě zapojení dočasných členů covid-19 zkomplikoval. "Lidé měli svoje plány a představy, jak se k nám přidají na expedici a některým to do těch plánů nezapadlo, protože kvůli covidu jsme danou zemi nemohli navštívit," řekl Havlíček. "Téměř většina, až na pár drobných výjimek, jedna až dvě procenta procenta, nás podporuje a pojedou s námi příští rok nebo kdykoliv jindy, protože vidí smysl expedice," dodal.

Cestovatelé se podle Havlíčka museli odklonit od původních plánů. "Tuto dobu už jsme měli být někde v Mongolsku," řekl. "Naším cílem je momentálně dostat se co nejblíže ke gruzínské hranici. Pracujeme na variantě přepravit se lodí do Ruska. Loď máme sehnanou, ale pořád to stojí na vízech, které jsme nedostali," řekl Havlíček "A další varianta je dostat se do konce měsíce do Ázerbájdžánu, možná, že se hranice 31. srpna otevřou," doplnil. Buď v Rusku nebo v Ázerbájdžánu by pak expedice chtěla "počkat" do příštího roku. Pak vyrazila směrem k Vladivostoku.

Cestovatel podotkl, že původní plán byl dostat auto z Vladivostoku do Jižní Ameriky počátkem letošního října. "Což se nám nepodaří a i kdybychom se teď dostali do Ruska a mohli bychom to stihnout, tak by to asi stejně nebylo tak fajn, protože ta asijská část je úžasná," dodal.

Expedice Tatra kolem světa 2 odstartovala 22. února v Praze. Cesta má trvat tři roky, jedním z jejích cílů je šíření dobrého jména Česka po světě. Expedice odkazuje na výpravu Tatra kolem světa, která začala v roce 1987 a skončila na jaře 1990. První expedice doplatila na změnu režimu, neboť zájem o cestu v důsledku událostí roku 1989 opadl.

Související články

Témata
8. 9. 2020 10:26
Tatra ve slepé uličce
Sice jsem se zařekl, že už se nebudu k Havlíčkovu cirkusu vyjadřovat, jak mne ostatně MH i důrazněžádal, ALE musím se ohradit proti napadání Dana Pribana, kritizujícího Havlíčkovy moresy , že "se změnil v nositele pravdy a jediného vykladace pravdy ..." – přičemž stejné názory sdílí plno lidí kteří něco o cestování ví, jenže většinu z nich dávno přestalo bavit natahovat se s tímto "cestovatelským Babišem" , který namísto odkazu TKS1 či třeba Stingla prezentuje spíše marketingový projekt ve stylu, "když máš prachy, můžeš se stát cestovatelem" ….

A když už mě „náčelník“ Havlíček zablokoval a znemožnil kritizovat jeho úlety a intriky přímo na oficiální stránce TKS2, shrnul jsem své výhrady a poznatky ve svém blogu OTAZNÍKY KOLEM CESTOVKY „TATRA KOLEM SVĚTA 2“ aneb HAVLÍČKOVA PODIVNÁ „EXPEDICE“ =
https://ferohrabal.blogspot.com/…tatra-kolem.html

p.s.
Jo, když má MH takovou klaku pochlebovačů, nic ho nepřesvědčí, že není genius. Dnes už mi připadá jako dyslektik, kterému p. učitelka před lety řekla, že z něj nikdy nic nebude, a on prostě musí nyní celému světu vytřít zrak a dokazovat stále něco sobě i ostatním... díky hroší kůži a umění oblbování (demagogie) je zralý do politiky, takový cestovatelský Babiš.
24. 8. 2020 14:45
Re: vyznam cesty
Co to tu plácáte o významu cesty? Si jen sebestředný Havlíček honí triko, protože závidí úspěch Trabantů. :-[] Je to normální komerční cestovka typu Adventura, jen se marketingově odkazuje na GTC, aby to někoho zajímalo. Motor si rozjebali, ale chytří jak rádia. V době kdy lidé seděli a šili roušky jen papouškují svojí propagandu, jak se kola nesmí zastavit. Z počátku se mi to celkem líbilo, ale teď na to házím bobek.
23. 8. 2020 17:07
Re: vyznam cesty
sen je jít cestou švýcarska,izraele a jižní koree :-[] Chávez
23. 8. 2020 13:47
vyznam cesty
tak splni si sen, dobrodruzstvi, zazitky... ale k sireni dobreho jmena republiky potrebujeme trochu vic. Trochu vice driny, vyzkumu, rizika, podnikatelskych, konstrukterskych a obchodnich schopnosti... :-(

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud