Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Expozice Jamese Bonda v Söldenu: Na scénu!

Jiří Baborský Jiří Baborský 22. 12. 2019 • 14:57
20
Zobrazit náhledy (20)
Expozice Jamese Bonda v Söldenu Expozice Jamese Bonda v Söldenu Expozice Jamese Bonda v Söldenu Klikatá horská silnice Stabele je v zimě zavřená. Když ale není sníh, najdete i zde vystavený jeden z přeživších f lmových off roadů. Expozice Jamese Bonda v Söldenu Pátrači po filmových místech snadno najdou odbočku, po které v bodovce zmizí do lesa trojice land roverů. Jde o poslední křižovatku před mýtnicí na Ötztaler Gletscherstrasse. Pátrači po filmových místech snadno najdou odbočku, po které v bodovce zmizí do lesa trojice land roverů. Jde o poslední křižovatku před mýtnicí na Ötztaler Gletscherstrasse. Na začátku sjezdovky trůní na skále defender, s kterým ve flmu Spectre jezdí údolím Ötztal pobočníci hlavního záporáka Hinxe. Deset identických aut stavěla divize Special Vehicle Operations.Dostala extrémní 37palcové terénní pneumatiky, závodní tlumiče a sedačky nebo ochranné prvky karoserie. Většina kusů byla zničena, jeden dokonale zachovaný byl ale vydražen. Expozice je v duchu bondovek plná hightech hračiček. Například si stoupnete před obrazovku a gesty rukou ovládáte interaktivní představení aut. Můžete je zrentgenovat nebo si pustit scény, ve kterých hrají. Expozice Jamese Bonda v Söldenu Expozice Jamese Bonda v Söldenu Ozdobou expozice jsou trosky letadla, s kterým agent 007 nahání konvoj land roverů Každá akční scéna musí být předem dokonale naplánována. Filmařům k tomu slouží modely aut. Po stopách Jamese Bonda jsme se vydali stylově s Jaguarem. Třísetkoňový sedan XE s pohonem všech kol dokonale zapadl do kulis Spectre i na zasněžené alpské serpentiny. Ve strhující honičce nočním Římem hraje krásný Jaguar C-X75, jehož výroba byla na poslední chvíli zrušena. Automobilka postavila pro film sedm kusů, jeden byl v listopadu 2019 nabídnut v aukci. V Söldenu bohužel najdeme jen umělecké a digitální ztvárnění vzácného modelu představující umělou inteligenci a hybridní ústrojí supersportu.

Milovníci agenta 007 by měli vyrazit lyžovat do rakouského Söldenu. Na místě natáčení bondovky Spectre vznikla unikátní expozice 007 Elements, autaře zaujmou stopy filmových land roverů padoucha Hinxe.

Je s podivem, že taková legenda, jakou James Bond bezesporu je, neměla po celém světě až do roku 2018 žádnou stálou výstavu. První svého druhu vznikla 400 km od českých hranic, v rakouském městě Sölden. Proč právě tam? Do okolí malebného lyžařského střediska je zasazena Bondova alpská mise v zatím posledním filmu Spectre z roku 2015. Proslavila se skvělou honičkou letadla, dvou Land Roverů Defender a Range Roveru Sport SVR, ve kterém padouch Hinx unáší doktorku Swannovou.

Na vrcholu Gaislachkogl, v epicentru lyžařského střediska, vyrostl do skály zabudovaný komplex, kde fanoušci agenta Jejího Veličenstva najdou multimediální instalaci 007 Elements. Čekají zde na vás emotivní filmové a hudební zážitky, výstava zbraní a artefaktů ze všech možných bondovek. A samozřejmě nechybějí filmová auta koncernu Jaguar Land Rover, která se objevila už v devíti bondovkách, přičemž v těch posledních slouží hlavním záporákům.

Časopis Svět motorů si můžete objednat na ikiosek.cz.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku