Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fanoušci Rychle a zběsile si mohou postavit vlastní kopii ikonického Dodge

Ondřej Mára Ondřej Mára 31. 3. 2020 • 13:36
14
1
Zobrazit náhledy (14)
Domův Dodge Charger Domův Dodge Charger Domův Dodge Charger Domův Dodge Charger Domův Dodge Charger Domův Dodge Charger Domův Dodge Charger Domův Dodge Charger Domův Dodge Charger

Premiéra devátého pokračování ságy Rychle a zběsile se sice musela posunout na příští rok, fanoušci si však mohou čekání zkrátit při stavbě ikonického Dodge Charger z první epizody.

Lego Technic totiž představilo novou stavebnici „Domův Dodge Charger“, která je inspirována kultovním autem Dodge Charger 1970 R/T v úpravě, kterou můžeme znát z filmových pláten a televizních obrazovek.

Stavebnice se skládá z 1,077 dílků a výsledkem je model dlouhý 39 centimetrů, široký 16 centimetrů a vysoký 11 centimetrů. Spíš než rozměry jsou ale zajímavé jeho detaily, jako například pohyblivé písty motoru V8 nebo pohyblivý řemen, který by měl normálně roztáčet kompresor.

Model má rovněž funkční podvozek i řízení, které se ovládá prostřednictvím kolečka v zadní části. Posledním úsměvným detailem jsou pak dvě modré lahve rajského plynu v kufru.

Hotový model si můžete vystavit i ve známé pozici na zadních kolech, což umožňuje speciální výklopný stojánek na podvozku. Lego zkrátka opět dokazuje, jaké neuvěřitelné množství zajímavých detailů a funkcí dokáže svým modelům propůjčit.

video

Model je dostupný i na českých stránkách Lego, zatím však pouze v předprodeji. Domův Dodge Charger přijde na 2.799 Kč, prvním zákazníkům bude rozesílán od 27. dubna 2020.

Pokud jste tedy fanoušky Rychle a zběsile i Lega současně, pak se jedná o skvělý způsob, jak si zpříjemnit pobyt doma a zkrátit čekání na premiéru devátého pokračování filmové ságy. Ta byla totiž kvůli epidemii onemocnění COVID-19 přesunuta z 22. května 2020 na 21. duben 2021.

Související články

Témata
Avatar - palix
31. 3. 2020 22:20
Dodge
Pekné, ale keď už Charger, tak tento:
https://images-submarino.b2w.io/produtos/01/00/oferta/46289/4/46289481_1GG.jpg
1:18 - De Agostini. Nevýhoda je, že je to potrebné zbierať asi 3 roky a je to drahé...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku