Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

FCA nechává nahlédnout do svého vývoje. Podívejte se, jak se v mrazu testují nové Jeepy či Fiaty

David Bureš
Diskuze (1)

Také značky italsko-amerického koncernu FCA testují ve švédském Arjeplogu. Podívejte se jak.

Internetová doba si od firem žádá, aby odkryly část svého zákulisí. Začaly to dělat i mnohé automobilky, které svým fanouškům začaly ukazovat nejen, jak své vozy vyrábějí, ale také, jak je vyvíjejí. Nejnověji se k nim přidal italsko-americký koncern Fiat Chrysler Automobiles (FCA), který chce postupně ukázat, jak testuje své vozy ve svých testovacích centrech.

Video se připravuje ...

V rámci projektu What's Behind (Co je za tím) se FCA pochlubilo snímkem ukazujícím testováním jeho vozů ve švédském Arjeplogu, oblíbeném místě zkoušek automobilů v zimním prostředí. Teploty v tomto městečku u severního polárního kruhu často klesají k -40 °C, a tak je Arjeplog ideálním místem pro testování vozidel v extrémně nízkých teplotách.

Vozy tam jezdí třeba po zamrzlých jezerech, na nichž jsou vytyčeny kilometry testovacích tratí s bezpečnými únikovými plochami. Extrémně nízké teploty zase umožní účinné testování klimatizací aut, systémů odmrazování i odmlžování nebo třeba i reakční doby některých systémů. Vhodné jsou také pro zkoušky brzd, diferenciálů nebo brzd.  

Místo je pro testování prototypů vhodné i díky své relativní diskrétnosti. Přestože je známým místem pro zkoušky aut, leží asi 1.000 kilometrů od Stockholmu, a tak se tam nikdo jen tak nedostane, a tak jsou tam novinky účinně ukryty. Přestože i z Arjeplogu i tak nějaké špionážní fotek chystaných automobilů čas od času uniknou...

Vedle Arjeplogu chce FCA ukázat i svá další testovací centra. Jedno třeba leží v jihoafrickém Upingtonu, další v italském Baloccu.

David Bureš
Diskuze (1)

Doporučujeme

Avatar - pallas
25. 5. 2019 01:27
Jeep?
To je tá značka, ktorá je údajne na predaj?