Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ferrari má patent na neznámý supersport!

Michal Fokt Michal Fokt 23. 2. 2017 • 14:50
13
2
Zobrazit náhledy (13)
Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari
Ferrari si nechalo ochránit design na dosud neexistující auto, evokující hypersport LaFerrari! O co se může jednat?

Ferrari LaFerrari už je docela dlouho minulostí a roli nejsportovnějšího modelu v nabídce převzal model 488 GTB. Možná ale ne nadlouho. Ferrari totiž podalo u EUIPO (European Union Intellectual Property Office) registraci designu doposud neznámého vozu. Základní proporce zhruba odpovídají modelu LaFerrari, ale současně snad ani jeden viditelný díl není shodný - a to včetně čelního skla...

Co to může znamenat? V první řadě je poněkud kuriózní, že dochází k patentové ochraně dříve, než bylo auto vůbec oficiálně představeno. To může znamenat dvě věci - buď mají v Marenellu podezření na nějaký únik informací nebo jde o projekt, jenž nebude realizován, ale je vhodné zabránit Číňanům, aby jej "adpotovali", ideálně s nějakým 2.0 Turbo.

Ale může to naznačovat i pozitivnější věci - Ferrari třeba připravuje unikátní model pro bohatého sběratele. V Maranellu také letos slaví 70 let, takže by klidně mohla vniknout třeba 70kusová limitka překarosovaného LaFerrari. A co třeba takový nástupce Maserati MC12? Ten by mohl vzniknout i přes prohlášení, že "trojzubec" už nemá podobné ambice. Značka se totiž nevyvíjí úplně podle očekávání a hypersport s technikou (La)Ferrari by mohl zájem o značku posílit. Ženevský autosalon se blíží, tak se snad brzdy dočkáme rozřešení záhady.

Témata
23. 2. 2017 16:57
Re: neporiadok v pojmoch
Píšeš to naprosto správně a každý průměrně inteligentní člověk se sklony k technice by to tak nějak alespoň zhruba měl vědět a asi i ví.

Mě zaráží, že někomu, kdo chce navážno informovat veřejnost tento základní vklad chybí.

Já už bych to i nechal bez povšimnutí, protože je to marný, je to marný, je to marný. Ty jsi, podle 37 příspěvků, ještě ne zcela znalý zdejších poměrů, neopotřebovaný a "služebně" mladý, tak ti přeji hodně sil a úspěchů v boji s větrnými mlýny. ;-)

Samozřejmě je jen dobře, že se stále najdou v diskuzích tací, co se snaží hrdě nést prapor osvěty dál. :yes: ;-) :-)

Avšak redaktor, pověřený ovykřičníkováváním textů naproti tomu zaslouží právem plné absolutorium. Ve dne, v noci, soboty, neděle, Vánoce, nevánoce, bez dovolené, nezamarodí, prostě machr, co jede jako drak. >:D Vykřičníkář asi jede s otazníkářem v nějaké socialistické soutěži. >:-[]
23. 2. 2017 11:48
neporiadok v pojmoch
Redakcia, mozno by uz bolo na case prestat s tymito "patentami na auto". Ziadny "patent na supersport" sa ziskat neda a nikto ho ani nema a teda ani Ferrari. V tychto prezentovanych pripadoch sa jedna o registraciu priemyselneho dizajnu. Nie patentu. Sami to tak nakoniec v clanku aj nazyvate. Registracie priemyselnych dizajnov (ale aj patentov, uzitkovych vzorov, ochrannych znamok a pod.) vykonavaju spravidla institucie, ktore sa volaju plus minus "Patentovy urad" (v CR sa to zrovna vola Úrad prúmyslového vlastnictví", obdobne v SR). To ale neznamena, ze vsetko, co nejaky "Patentovy urad" zaregistruje, je patent. Edit - a samozrejme tu nedochadza k ziadnej patentovej ochrane ale k ochrane registraciou priemyselneho dizajnu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku