Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ferrari poodhalilo, jak omezuje nákupy celebrit na černé listině

Ondřej Mára Ondřej Mára 25. 5. 2022 • 00:28
109
5
Zobrazit náhledy (109)
Ferrari 458 Italia Ferrari 458 Italia Ferrari 458 Italia Ferrari 458 Italia Ferrari 458 Italia Ferrari LaFerrari: Česká premiéra v Praze! Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari LaFerrari Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo Ferrari Enzo

Problémové hvězdy si stále mohou koupit některé vozy značky Ferrari, na vybranější kousky ale mohou zapomenout.

Mnozí si možná ještě vzpomenou na nedávnou zprávu, podle které se kanadský zpěvák Justin Bieber dostal na černou listinu automobilky Ferrari, která mu tak už údajně neprodá žádný nový vůz. Na podobné listině by přitom podle známých informací mělo být hned několik slavných celebrit, včetně Kim Kardashian, 50 Centa nebo Floyda Mayweathera.

Informace o celebritách na tomto seznamu se přitom šíří poměrně rychle, včetně informací, jak se na seznam dostaly. Obvykle jde přitom o různé neschválené modifikace automobilů značky Ferrari, případně o jiné porušení kodexu, do kterého by měla patřit i snaha prodat vůz v aukci.

Konkrétně Bieber si nechal své Ferrari 458 krátce po koupi upravit společností West Coast Customs, následně ho prý nechal několik dnů odstavené před klubem (kde ho měl údajně zapomenout) a nakonec se ho měl pokusit prodat v aukci. A nic z toho se automobilce zřejmě nelíbilo.

Video se připravuje ...

Navzdory informacím, které se objevily v médiích, však showroomy automobilky Ferrari tyto „problémové“ celebrity nejspíš neodmítnou. Ostatně nemělo by to velký smysl – celebritám by stačilo objednat si vůz na jméno kolegy, známého či podřízeného.

Podle informací španělského webu Marca, který se odvolává na vyjádření samotné automobilky, však tyto celebrity přicházejí o možnost získat speciální vozy z limitovaných sérií. Jde přitom o vozy, jako je například LaFerrari či dříve model Enzo, pro které si automobilka pečlivě vybírá zákazníky.

Podle seznamu podmínek, který se před časem dostal na veřejnost, musí mít zájemci o tyto vozy již několik standardních modelů značky, nesmí se o značce vyjadřovat hanlivě, nesmí vystupovat proti kodexu značky, nesmí vůz prodat v prvním roce vlastnictví nebo bez ohlášení, nesmí vlastnit žádné Lamborghini, atd. Každý zájemce tak musí projít komplexní prověrkou.

Ferrari si vyhrazuje právo rozhodnout o speciálních edicích,“ cituje španělský web prohlášení automobilky. Celebrity, které se tak provinily proti kodexu značky, by se tak už neměly dostat k nejexkluzivnějším modelům. Stále by však měly mít možnost pořídit si nové vozy z běžnější produkce automobilky.

Související články

Témata
25. 5. 2022 11:20
Re: Nesmí vlastnit žádné Lamborghini
To pramení z historického klišé, kdy Ferruccio jako první veřejně plivnul po Ferrari a na základě nespokojenosti začal vyrábět sportovní aut sám. Ferruccio a Enzo kámoši fakt nebyli. :-)
25. 5. 2022 10:14
Re: Já to říct můžu, protože nové ferárko nikdy kupovat nebu
Běžných sériovek se tyto podmínky přece netýkají.

Tady se jedná jen o speciální edice a ty z druhé ruky k mání jen tak nebudou, rozhodně ne první rok a i potom bude cena - jaksi - minimálně "flexibilní", nehledě na okolnost, že v tomto případě hraje roli být první majitel zapsaný v techničáku. Jako druhý majitel mají tato auta zpravidla nižší hodnotu, pokud zrovna není první majitel třeba Schumacher.

Tyto edice jsou chápány jako něco mimořádného a jako jakási odměna pro stálé a loajální zákazníky značky. Podpis takové smlouvy je víceméně chápán jako nějaký obřad a podmínky ve smlouvě obsažené každý slušný a vzdělaný člověk, milující značku Ferrari, chápe a jistě rád respektuje třeba i bez podpisu smlouvy.

A dostane za to určitě zdarma i kšiltovku. :-) (žert)

Když budeš majitel prestižní firmy, tak sice také nebudeš bránit užívat své výrobky mediálním augustům, kteří po nich budou veřejně plivat, ale na oslavu svých narozenin si ho domů zvát nebudeš.
Avatar - Manhunt.60
25. 5. 2022 09:55
Re: Já to říct můžu, protože nové ferárko nikdy kupovat nebu
Stačí si ho koupit z druhé ruky, ne? :-)
25. 5. 2022 09:29
Nesmí vlastnit žádné Lamborghini
"Nesmí vlastnit žádné Lamborghini" - zajímavá podmínka :D
25. 5. 2022 09:15
Já to říct můžu, protože nové ferárko nikdy kupovat nebudu
A ne že bych vám to záviděl, protože tomu ujede a potichu každá Tesla. Ale vážně, nepřipadáte si vy vlastníci nových ferárek trošku jako ovce, když podepisujete ty podmínky?
Články odjinud