Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Fiat letos hodlá zvýšit prodej až o deset procent

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 25. 2. 2011 • 16:21
45
2
Zobrazit náhledy (45)
Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat Fiat
Na evropském trhu Fiat i nadále počítá se slabou poptávkou.

Italský výrobce automobilů Fiat hodlá v letošním roce zvýšit prodej o pět až deset procent na 2,2 až 2,3 milionu vozů. Na evropském trhu Fiat i nadále počítá se slabou poptávkou.

V loňském roce společnost prodala 2,085 milionu vozů, z toho méně než milion v Evropě. Poptávka po automobilech v Evropě se dostala pod tlak kvůli ukončování vládních programů šrotovného.

Výzkumná společnost J.D. Power and Associates nedávno předpověděla, že prodej aut Evropě letos mírně klesne na 18,1 milionu vozů. V západní Evropě čeká J.D. Power propad o dvě procenta na 14,2 milionu vozů, zatímco ve východní Evropě počítá s nárůstem o čtyři procenta na 3,9 milionu vozů.

Fiat je podle tržeb šestou největší automobilkou v Evropě. Firma loni hospodařila s čistým ziskem 520 milionů eur (12,7 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 838 milionů eur v roce 2009.

Společnost nyní pracuje na převzetí americké automobilky Chrysler. Fiat již v Chrysleru vlastní čtvrtinový podíl a má rovněž kontrolu nad jeho vedením.

Témata
Avatar - Vencos
25. 2. 2011 13:09
Re: hodlá..
Chtěl jsem ragovat, jenže přes textové pole byl obří banner se slevama na japonský paštiky...

K Fiatu: V evropě se mu asi skutečně daří jen v tý itálii, nicméně si myslím,že už nějákej ten pátek je pro Fiat klíčovym trhem jižní amerika. Tam Fiaty frčej jako tady v evropě nikdy.

A je to i vidět na spoustě těch pěkných a zajímavých aut, jako je třeba tady Uno. To by sem mohli vozit :-)
25. 2. 2011 11:55
hodlá..
ale jen hodlá realita si myslím bude úplně jiná..

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud