Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Filipínci nechali zničit Jaguary, Corvetty a Mercedesy za miliony! Za trest...

David Bureš David Bureš 6. 2. 2018 • 13:53
4
Více než dvacítka schválně zničených automobilů v hodnotě 24 milionů korun zahrnovala také kousky od BMW, Lexusu, Jaguaru nebo Mercedesu.

Filipínský prezident Rodrigo Duterte přezdívaný Popravčí pokračuje ve svém tažení proti zločincům, jako jsou drogoví dealeři, narkobaroni a pašeráci. Naposledy nechal zničit automobily v hodnotě v přepočtu přesahující 24 milionů korun jako trest za to, že byly do země nelegálně přivezeny.

Mezi více než dvacítkou automobilů byly i kousky od BMW, Jaguaru, Mercedes-Benzu nebo Lexusu. Nechyběly ani zajímavé cenné kousky. Záběry z cílené demolice ukazují také třeba Nissan 350Z nebo krásný Chevrolet Corvette Stingray z šedesátých let, filipínská média dokonce bez bližších detailů informují také o zničeném McLarenu.

„Dejte to obchodníkům s ocelí. Nemůžou mít auta jako tahle. Ale můžou z nich něco vyrobit, třeba hračky,“ prohlásil Duterte během demolice aut, které v manilském přístavu osobně přihlížel. Podobná demolice ve stejný den probíhala také ve městě Davao a Cebu, kde bylo zdemolováno dalších deset vozidel. Ničení v Manile netrvalo dlouho, stačily tři minuty a dvacítka aut po nájezdu buldozerů a dalších strojů byla kompletně zničena.

Podobné scény přitom na Filipínách nejsou nijak nové. Ničení majetku slouží jako varování pašerákům. Celní úřad za loňský rok zabavil pašované automobily v hodnotě 60 milionů korun. Celkem úřady loni hlásily zabavený majetek ve výši 17,7 miliardy korun.

Rodrigo Duterte vyhlásil válku narkobaronům krátce po nástupu do funkce v létě 2016, když obyvatele země dokonce vyzval k tomu, aby dealery a pašeráky nejen udávali, ale také klidně zabíjeli. Sám ji zatím považuje za úspěšnou, jen od léta do podzimu 2016 bylo v protidrogové válce zabito přes 3.500 drogových dealerů a pašeráků.

Související články

Témata
6. 2. 2018 22:54
Re: De Bill může být prezidentem...
Toho magora si Filipínci demokraticky zvolili............díky bohu za Zemana.... ;-)
Avatar - beibej
6. 2. 2018 21:17
De Bill může být prezidentem...
Hm tak to bych mohl i já! Třeba budu příště kandidovat taky. V tý jejich pr0eli. :no:
6. 2. 2018 17:57
"Luxus"
Luxusní automobily jako Hyundai, nebo Lexus IS z roku 1996.. Ok >:D .. Jediná škoda je té Corvetty.
Avatar - Stejsn
6. 2. 2018 16:44
Stingraye je škoda,
zbytek tuctový plastovky.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku