Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford a Volkswagen oznamují detaily partnerství. Začne se společným pick-upem a dodávkou

David Bureš David Bureš 15. 1. 2019 • 05:27
32
5
Zobrazit náhledy (32)
Ford Transit Ford Transit Ford Transit Ford Transit Ford Transit Ford Transit Ford Transit Ford Transit Ford Transit Ford Transit Ford Transit Ford Transit Ford Transit Ford Transit Ford Transit Ford Transit Ford Transit PHEV Ford Transit PHEV Ford Transit PHEV Ford Transit PHEV Ford Transit PHEV Ford Transit PHEV Ford Transit PHEV Ford Transit PHEV Ford Transit PHEV Ford Transit PHEV Ford Transit PHEV
Dva staronoví partneři oznámili, že spolu vyvinou užitková vozidla a pick-up. Spolupracovat by následně mohli i v oblasti elektrických aut.

Na tu zprávu se čeká už od loňského roku, kdy automobilky Ford a Volkswagen daly poprvé najevo, že zvažují spolupráci. Dnes americký a německý výrobce detaily globální aliance konečně odhalili, když oznámili první formální dohody nové spolupráce. Na jaké společné projekty Fordu a Volkswagenu se můžeme těšit?

V první řadě půjde o spolupráci v oblasti užitkových automobilů. Ford a Volkswagen se dohodly na tom, že společně vyvinou dodávky a středně velký pick-up, které se na trh dostanou v roce 2022. V rámci aliance bude mít Ford na starosti vývoj a výrobu pick-upů pro obě firmy (tedy nástupce Amaroku a Rangeru), stejně jako vývoj a produkci větších dodávek určených pro evropské zákazníky. Naopak Volkswagen se postará o vývoj a výrobu „městské“ dodávky.

Společnými projekty chtějí obě firmy snížit své náklady. Společným vývojem ušetří jak na samotném vzniku nových modelů, tak na jejich produkci. Výsledek v tomto směru má být patrný už v roce 2023, na provozních výsledcích před zdaněním.

Pokud se tato spolupráce osvědčí, jsou výrobci ochotni společně pracovat i na dalších projektech. Vedení obou automobilek už podepsalo memorandum o porozumění, které bude zkoumat možnosti společných projektů v oblasti autonomních vozidel, mobilních služeb a elektromobilů. Detaily možné rozšíření globální aliance se můžeme dozvědět už v následujících měsících. Spekuluje se každopádně o tom, že by Ford mohl mít zájem o platformu MEB, vyvinutou Volkswagenem pro potřeby elektřinou poháněných aut.

Firmy se přitom nebrání tomu, že by případně globální alianci v budoucnu dále rozšířili i do dalších oblastí. Zatím každopádně platí, že automobilky se nebudou majetkově propojovat, ale zůstanou samostatnými subjekty. Alianci bude řídit společný výbor vedený šéfy obou automobilek, Herbertem Diessem za Volkswagen a Jimem Hackettem za Ford.

Není to přitom poprvé, co Volkswagen a Ford spolupracují. V minulosti společně vyráběly v portugalském závodu AutoEuropa velká MPV, Ford Galaxy, Volkswagen Sharan a Seat Alhambra.

Doporučujeme

Témata
Avatar - WinDiesel
16. 1. 2019 09:27
Re: Vord
Jedna továrna, 2 motory
A nebo pickupy s motorem/y Ford a dodávky s motorem/y VW
Avatar - WinDiesel
16. 1. 2019 09:26
Re: Důležité je
Buď v klidu, nekvalita nemůže kontaminovat nekvalitu >:-[] >:-[] >:-[]
Avatar - curwasportiva
16. 1. 2019 06:04
Re: Vord
Bohate staci VORD >:D >:-[]
Avatar - Ada je zase tady
15. 1. 2019 22:03
Důležité je
aby vozy VW nebyly kontaminovány americkou nekvalitou
15. 1. 2019 15:57
VWORD
Z toho by na poli dodávek mohlo vzniknout opravdu dobré dílo :yes:
Aktuální Transit skvěle jezdí ale vypadá krapet lacině. Z venku i zevnitř.
Transporter a jeho odvozeniny zase jezdí jak žebřiňák, ale tváří se k světu.