Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford má novou ochrannou známku. Jsou jen dvě možnosti, pro jaký model

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 6. 4. 2019 • 04:14
79
Zobrazit náhledy (79)
Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang

Modrý ovál si nechal patentovat nový název a také pozměněné logo, kterým se honosí ikonický model Mustang. Co přesně to znamená?

Americká automobilka si před časem nechala zaregistrovat název Mustang Mach-E. Vlastně jsou jen dvě možnosti, proč tak Ford učinil. Buď je to název pro chystaný elektrifikovaný Mustang, spíše se ale přikláníme k variantě, že jde o název elektrického crossoveru, jenž má být ikonickým modelem modrého oválu inspirovaný. Každopádně jde o název registrovaný jak pro USA, tak pro Evropu.

Zároveň si Ford nechal zaregistrovat ještě poupravené logo, které velmi dobře známe právě z vozů Mustang. A sociální sítě už samozřejmě spekulují o tom, že jde o nový emblém připravovaného elektromobilu.

Ford o nový název požádal již na podzim loňského roku, definitivního schválení se ale dočkal až nyní. Hybridní Mustang dorazí nejdříve po roce 2021 a modrý ovál říká, že půjde o vůz s podobnými parametry, jakými se chlubí verze s osmiválcem. Ve skutečnosti tak půjde o výplň mezi V8 a 2,3litrovým čtyřválcem, jenž aktuálně tvoří základ nabídky.

Modrý ovál zatím žádné oficiální informace neposkytl, ale spekuluje se o tom, že spalovací motor hybridního mustangu bude pohánět zadní kola, zatímco elektromotor pomůže přední nápravě. Byť je do premiéry ještě dlouhá doba, špioni už zamaskovaný prototyp několikrát zachytili v akci.

Že to Ford s elektrifikací myslí vážně, dokazují už nedávno představené novinky. Nová Kuga přijíždí coby mild-hybrid, hybrid i plug-in hybrid. Po letech se očekává návrat Fordu Puma, což bude hybridní crossover. A v neposlední řadě se Američané nebojí ani elektrifikace užitkových vozů.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud