Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Mondeo Vignale: Luxusní verze dorazí za dva roky (+video)

Jan Mička Jan Mička 12. 9. 2013 • 07:20
22
7
Zobrazit náhledy (22)
Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo Ford Mondeo
Ford se rozhodl po téměř 40 letech oživit značku Vignale. Luxusní edice bude poprvé dostupná u nového Mondea.

Koncept Ford Mondeo Vignale by měl brzy doznat své finální podoby. Automobilka s ním totiž počítá již pro rok 2015. Příchod vozu a vlastně celé subznačky Vignale na trh si však vyžádá další investice. V plánu je totiž vytvoření speciálních oddělení showroomů, které budou vyhrazeny pouze pro tyto vozy.

Uvedení luxusní edice není samoúčelné. Automobilka s ní míří hlavně k movitějším zákazníkům, kterým dosavadní varianty Fordů nepřišly dost luxusní. Prý se jedná až o 15% stávajících zákazníků. S ohledem na tuto skutečnost se Ford velice snažil. Vlastnictví vozu Vignale totiž přinese i speciální balík prémiových služeb v podobě doživotního mytí nebo dopravy vozu od zákazníka do servisu a zpět. V případě osobní návštěvy vás přivítá sám ředitel vybraného zastoupení. S kolika lidmi se denně setká, ukáže až čas.

Ford v tiskové zprávě uvádí, že se od ní představovaný koncept liší několika vnějšími designovými úpravami, výběrem materiálů v interiéru a co nás trochu zarazilo, i úrovní dílenského zpracování. Rovněž nelze počítat s chromovanými dvacetipalcovými koly, která by na našich silnicích nehorázně trpěla.

Ford plánuje spustit program Vignale v průběhu roku 2015. Kromě Mondea se můžeme těšit i na prémiové verze modelů S-Max a Edge.

Video se připravuje ...

Témata
15. 9. 2013 22:12
Re: Vypadá dokonale.
Ja si skor myslim opak. Samozrejme, v skutocnosti moze byt vsetko inak. Ale nazivo to auto vyzeralo len ako lepsie vybavene mondeo. Nic extra luxusne. Samozrejme to bude otazka ceny. Fakt si neviem predstavit cloveka, ktory chce luxus, ze si vyberie prave toto, ked za (pravdepodobne) podobne peniaze ho dostane inde. A ked porovnam zaujem ludi o expozicu fordu (ale nielen) a o naozaj luxusne znacky mb, bmw, audi, lexus, bentley, tak tomu neverim.
13. 9. 2013 09:24
Re: redakce
>:D >:D >:D :no:
12. 9. 2013 20:04
15%...
..jinak souhlas s tim, ze i ja bych u vyberu uvital vice moznosti..vice luxusu....u Mondea :-) :yes: :yes:
12. 9. 2013 20:03
redakce
...a cim by jako ty 20tipalcova kola v CR neskutecne trpela? Vzdyt aut co ma 20 palcu jezdi az az :)) a chrom je taky celkem odolny ;)
Avatar - volvo s60
12. 9. 2013 18:40
Re: Vypadá dokonale.
Já myslel že má z P R D E L E kliku!