Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford Mustang s motorem Ecoboost nabídne více výkonu! Příští rok...

Tomáš Dusil Tomáš Dusil 16. 2. 2019 • 20:23
84
31
Zobrazit náhledy (84)
Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Interiér se pyšní kvalitnějšími materiály a novým multimediálním systémem Sync3 Ford Mustang Pohodlná pozice za volantem činí z mustangu pohodlné auto i na dlouhé cesty Šestistupňový manuál řadí lehce a přesně, nadále ho lze kombinovat se čtyř- i osmiválcem. Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Příplatková sedadla Recaro výborně podrží v zatáčkách, jsou však celkově nižší. Vyšším jedincům spíše pro cestování lépe vyhoví klasické provedení. Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Osmiválec je pro mustang jednoznačnou volbou. Má parádní zvuk, dostal nový vstřikovací systém a posílil na 331 kW. Jen je potřeba počítat s tím, že v ostrém tempu si nárokuje i přes 25 l/100 km. Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang Ford Mustang
V Evropě nabízí čtyřválcový Ford Mustang EcoBoost výkon 213 kW. V zámoří je na tom s 231 kW o něco lépe. Přesto Ford plánuje ještě vyšší výkon. Od roku 2020.

Jasně, tím jediným správným motorem pro Ford Mustang je přece osmiválec o objemu 5,0 litru. Jenže jak jsme i nedávno psali, už od konce 70. let nabízelo toto auto také přeplňovaný čtyřválec. Ten tvoří základní motorizaci i v současné generaci, vyráběné od roku 2015.

Jak jistě víte, jedná se o přímovstřikový motor 2,3 litru EcoBoost, známý také z ostrého Focusu RS a v dvoulitrové formě třeba ze slabšího Focusu ST a samozřejmě z Mondea. Ve Focusu RS nabízí tenhle čtyřválec maximální výkon 261 kW. Lze proto předpokládat, že takový výkon může nabídnout i Mustang. Ač mají obě tato auta stejný motor, liší v některých ohledech z důvodu odlišného uložení v karoserii (v Mustangu je podélně, ve Focusu RS napříč)

V rámci konkurenčního boje s Chevroletem Camaro, který je poháněn vidlicovým šestiválcem, Ford plánoval nasazení takového motoru také v Mustangu, a sice od modelového roku 2018. Nakonec ale z těchto plánů sešlo, takže Mustang má i nadále čtyřválec a osmiválec.

V zámoří činí cenový rozdíl mezi verzí V8 GT a Ecoboostem 9.000 dolarů (přes 220.000 korun). V České republice je v současné době v nabídce pouze osmiválec, a sice coby GT a dražší Bullitt.

Související články

Avatar - Barrichello
19. 2. 2019 09:47
Re: Mustang se 4válcem je nonsenc
ale nikdo to nekupoval, prodeje jestly tvořily tak 20% tak to byo hodně :-) Pak se to přestlao nabízet vůbec a byly jen V6.

Mimochodem Camaro má 3,6 V6 dodnes a těch 340 HP bohatě stačí >:D
Avatar - Barrichello
19. 2. 2019 09:45
Re: 4 - 8 válec
Jo byla tam zdechlá 4,0 V6, ale aspon to byl pořád V6. Pak se naštěstí nahradila 3,7 V6 což už je moderní motor.

Oturbenej 4válec v Mustangu je šidítko, at to má koní kolik chce.
Avatar - Hammunasakra
17. 2. 2019 22:56
Re: Svého času to bylo naopak....
Nebuď mimoň = byls tam? Jakou má na Mallorce výhodu spalovací motor? ;-)

Rozumný správný rozhodnutí :yes: :-!
Avatar - Hammunasakra
17. 2. 2019 22:54
Re: Mustang se 4válcem je nonsenc
Ty seš nonsens = Mustangy s 4 válcema se dělaj od začátku 70. let ;-)
17. 2. 2019 22:25
Mustang se 4válcem je nonsenc
Ještě jakž takž představitelný je Mustoš se 6válcem, ale se 4válcem jen stěží. Ale pokud má na některých ekoteroristy mimořádně znásilněných trzích odbyt, tak pro ho tam nenabídnout. Majitelé Mustangu i kolem jsoucí se tam alespoň budou moct kochat jeho designem, když už ne jízdními výkony a zvukem.... :-O

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud