Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford prý chystá i Bronco pick-up, chce konkurovat Jeepu Gladiator

Ondřej Mára Ondřej Mára 17. 7. 2019 • 03:27
18
2
Zobrazit náhledy (18)
Urban Madness Ford Bronco II Ford Bronco II Ford Bronco II Ford Bronco II Ford Bronco II Ford Bronco II Ford Bronco II Ford Bronco II Ford Bronco II Ford Bronco II Ford Bronco II Ford Bronco II

Ford Bronco byl po dlouhá desetiletí miláčkem Američanů a zdatným konkurentem menších SUV, včetně Jeepu Wrangler. Jeho výroba sice skončila v roce 1996, již příští rok bychom se však měli dočkat jeho návratu. A nejen jako běžného SUV.

Nová generace Fordu Bronco by měla být představena již v polovině příštího roku a se zahájením produkce se počítá od ledna 2021. Bronco by se kromě klasické pětidveřové karoserie mohlo objevit i jako kratší třídveřový model a později i jako pick-up, který by měl konkurovat nedávno představenému Jeepu Gladiator.

A na jednu stranu se tomu ani nelze příliš divit. Vždyť stejně jako Wrangler, i základní Bronco by mělo nabídnout stylový  retro vzhled a slušné schopnosti v terénu. Poněkud kontroverzní je však skutečnost, že již standardní Bronco by mělo být postaveno na základech pick-upu Ford Ranger. Bronco pick-up by tak ve výsledku mohlo být jen odolnějším a stylovějším Rangerem.

Na možnou novinku upozornil web Automobile, který přihodil i pár zajímavých detailů. Nové Bronco pic-up by se mělo standardně nabízet pouze s čtyřdveřovou kabinou, za kterou bude menší ložná plocha. Stejně jako standardní Bronco, i varianta pick-up by měla nabídnout možnost sundání střešních panelů, čímž se ještě více přibližuje Jeepu Gladiator.

O pohonných jednotkách pro pick-up zatím nepadlo ani slovo, vzhledem ke stejnému technickému základu se však očekává, že budou shodné s motorizacemi pro standardní SUV.

To by mělo být představeno s 2.3 litrovým přeplňovaným čtyřválcem o výkonu 201 kW (273 k) s  točivým momentem 420 Nm, který je převzat z pick-upu Ranger. O přenos výkonu na kola se bude starat desetistupňová automatická převodovka. Do budoucna se však hovoří i o hybridu a výkonném speciálu Bronco Raptor, pod jehož kapotou může být i přeplňovaný 2.7 litrový motor V6, nebo atmosférická V8.

Vzhledem k premiéře plánované na rok 2024 je však krajně nepravděpodobné, že by se automobilka v příštích měsících k novému pick-upu sama dobrovolně vyjádřila. Nezbývá tedy než čekat na představení nového Bronca, špionážní fotografie z testování prototypů a další úniky informací.

Související články

Témata
Avatar - Hammunasakra
17. 7. 2019 10:42
Nové heslo Fordu
VŽDY O KROK POZADU

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku