Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Ford unikátním videoprojektem vyzdvihuje hrdinství českých dobrovolníků

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 24. 6. 2021 • 23:55
12
1
Zobrazit náhledy (12)
Ford Lifesavers Ford Lifesavers Ford Lifesavers Ford Lifesavers Ford Lifesavers Ford Lifesavers Ford Lifesavers

Modrý ovál představuje sérii videí s titulem Lifesavers, která vzdává hold dobrovolným záchranářům napříč celou Evropou. A jeden z dílů vznikal v České republice.

Ford v rámci videoprojektu Lifesavers připravil celkem šest epizod věnovaných dobrovolným záchranářům. Ty nechají nahlédnout do zákulisí záchranných služeb ve Španělsku, Velké Británii, Francii, Slovinsku a Německu. Nám však bude jednoznačně nejbližší díl z České republiky.

Ten je věnován Martinu Šrahůlkovi, který v roce 2001 dostal nápad založit spolu s přáteli tým vodních záchranářů u novomlýnských nádrží. Idea se ale malinko „zvrtla“, neboť parta několika kamarádů se za dvacet let rozrostla na 50 dobrovolníků a 12 aktivních členů.

V čem spočívá náročná práce dobrovolných záchranářů Vodní záchranné služby ČČK se dozvíte v přiloženém videu. Čeští záchranáři využívají pět vozů Ford Ranger, které jsou pro jejich potřeby vhodné především pro jejich brodivost a vhodnost pro jízdu s přívěsem. V kooperaci s přestavbářskými specialisty byly všechny pick-upy upraveny tak, aby odpovídaly požadavkům vodních záchranářů.

A co na celém příběhu nejvíce nadchlo samotné tvůrce? „Za těch pět dnů mě nejvíce zaujalo, kolik elánu tomu Martin i ostatní dobrovolníci dávají. Obětují víkendy a volný čas, aby se postarali o bezpečí jiných, i když pro někoho jiného by to byla práce na plný úvazek. V jeden natáčecí den Martin sloužil noční směnu u záchranky, pak se po několika hodinách spánku vrátil na základnu a byl připraven fungovat jako dobrovolník,“ popisuje své zážitky z natáčení Jerome Isaac, producent Ford Lifesavers.

Doporučujeme

Doporučujeme

Témata