Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

General Motors klesají prodeje, zisk ale zdvojnásobil

ČTK ČTK 3. 5. 2019 • 17:02
56
Zobrazit náhledy (56)
Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD Chevrolet Silverado HD

Americká automobilka General Motors (GM) v prvním čtvrtletí meziročně zdvojnásobila čistý zisk na 2,2 miliardy dolarů (50,3 miliardy Kč).

Výsledek překonal očekávání, navzdory poklesu prodeje ve Spojených státech i v Číně. Firma uvedla, že se jí dařilo prodávat některá auta dráž a těžila také z přecenění akcií, které drží ve firmách Lyft a Peugeot SA.

Zisk na akcii ve čtvrtletí vystoupil na 1,48 dolaru, zatímco analytici podle agentury Reuters očekávali 1,11 dolaru na akcii. Tržby klesly o 3,4 procenta na 34,9 miliardy dolarů (798,1 miliardy Kč), zatímco analytici očekávali pokles na 35,2 miliardy dolarů.

Ačkoli se v USA prodalo v prvním kvartálu o sedm procent méně nových vozů, dodala automobilka na americký trh více než 665.000 aut za nejvyšší ceny v prvním čtvrtletí ve své historii. 0 20 procent více se v porovnání se stejným obdobím loňského roku prodalo lehkých nákladních vozidel Chevrolet Silverado a GMC Sierra. Firma je přitom nabídla za cenu téměř o 5800 dolarů vyšší.

Méně vozů prodala automobilka i v Asii, na Blízkém východě a v Africe. V Číně, tedy na největším automobilovém trhu světa, prodej spadl téměř o 20 procent a zisk tam firmě klesl o 37 procent.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku