Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

General Motors: Přímé vstřikování bude mít v USA 18 modelů

14. 4. 2009 • 23:27
3
Koncern General Motors oznámil, že v modelovém roce 2010 nabídne benzinové motory s přímým vstřikováním pro 18 různých modelů. Jejich počet se tak proti současnému stavu zvýší o pět a na americkém trhu bude bezkonkurenčně nejvyšší.

Rozšířené nasazení přímého vstřikování paliva do středně velkých benzinových motorů je (vedle hybridů a spalování E85) jednou z částí krátkodobé strategie GM na poli snižování spotřeby. V modelovém roce 2010 bude dostupné v 18 modelech prodávaných v USA a v celosvětovém měřítku se bude tato technologie dopravy paliva do válců nabízet v 38 modelech.

Novinkou proti současnému portfoliu je nová generace GMC Terrain, který dostane čtyřválec 2,4 l a vidlicový šestiválec 3,0 l. Nově budou stejné motory dodávány také do SUV Chevrolet Equinox a třílitrový šestiválec i do v lednu představeného Cadillacu SRX. Sedan Buick LaCrosse dostane současně s modernizací pro modelový rok 2010 přímovstřikové agregáty 3,0 V6 a 3,6 V6, které budou jedinými dvěma motory v nabídce. Šestiválec 3,6 l v modelovém roce 2010 nalezneme také v Chevroletu Camaro, kde bude naladěný na 227 kW.

Motor 3,6 V6 se už nyní prodává Cadillacích CTS, CTS Sport Wagon a STS a dále ve velkých SUV/crossoverech Buick Enclave, Chevrolet Traverse, GMC Acadia a Saturn Outlook. Na opačné straně co do objemu stojí turbodmychadlem přeplňovaný dvoulitr (194 kW) v malém kupé Chevrolet Cobalt SS, retro-crossoveru Chevrolet HHR SS a sportovních modelech Pontiac Solstice GXP a Saturn Sky Red Line.

Témata
16. 4. 2009 17:18
Re: Lepsi prime vstrikovani
kde je napsane, ze budou zrat 8litru? kdyz jsem tam byl pred 4lety tak velka cast z moji rodiny co tam zije mi pysne ukazovala svoje auta v krasne vybave jen jeste jezdili z karburatorem :-) americky 4liter ma vykon asi jak evropsky 1,6 fokus a spotrebu 15litru. Po technicke strance jsou auta v americe min. 10roku za evropou
Avatar - Barrichello
15. 4. 2009 09:57
Re: Lepsi prime vstrikovani
Ty nesplnují tamnější emisní normy, protože usa chytře nesleduje jen co2, ale další jedovaté látky, kterých ty diesly vypouští 3x tolik, mimověci jakoBlueTec atd...

Na diesly ti amcíci zvysoka se*ou...
Světě div, se, on ten V6 třílitr bude v usa podmínkách s FSI schopen ejzdit někde za 7-8 litrů.

Tady za to jezdí chcíplé 4válce s polovičním výkonem...
Avatar - Ada je zase tady
14. 4. 2009 23:30
Lepsi prime vstrikovani
Lepsi prime vstrikovani maji diesely. Tedy alespon co se spotreby a tedy produkce CO2 tyce. USA bude venku z krize, az se tam zacnou masove prodavat moderni diesely stejne jako v EU.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud