Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Genesis představuje další koncept X, tentokrát nádherný kabriolet

Ondřej Mára Ondřej Mára 17. 11. 2022 • 18:09
11
Zobrazit náhledy (11)
Genesis X Convertible Genesis X Convertible Genesis X Convertible Genesis X Convertible Genesis X Convertible Genesis X Convertible

Značka Genesis se v Los Angeles pochlubila nádherným konceptem kabrioletu X Convertible, který doplňuje rodinu konceptů X.

Značka Genesis, která tvoří prémiovou divizi společnosti Hyundai, se během autosalonu v Los Angeles pochlubila nádherným konceptem kabrioletu s prostým označením X Convertible. Jde přitom již o třetí koncept s označením X v názvu, který svým designem rozvíjí předchozí koncepty Genesis X a Genesis X Speedium Coupe.

Podle automobilky byl exteriér vozu navržen tak, aby znázorňoval atletickou eleganci v nejčistší formě. Jak už jsme naznačili, X Convertible navazuje na předchozí koncepty X, od kterých převzal například protáhlou kapotu, poměrně krátkou záď, elegantně vystouplé blatníky, stylové linky a další zajímavé prvky.

Video se připravuje ...

Za pozornost stojí také samotná příď s uzavřenou maskou a výrazným osvětleným ornamentem, protaženým až do předních blatníků. Do této stylové linie automobilky ukryla i světla, zadní světla pak na dvojici linek elegantně navazují. Velmi zajímavá jsou však i zvolená kola, vytvářející moderní vzhled s retro- nádechem.

Největší změnou oproti předchozím konceptům X je samozřejmě skládací střecha, X Convertible však nabídne výhled na oblohu i po jejím zatažení. Mechanická pevná skládací střecha je totiž vybavena prosklením. Čtyřmístná kabina pak opět vychází z předchozích konceptů X.

Zajímavým prvkem je tak opět především kokpit, který řidiče doslova obklopuje.  Kabina jinak působí prostorně a zřejmě nabídne i kvalitní prémiové materiály. Hlavní barvou v konceptu je pak šedá Giwa Navy, která se měla inspirovat korejskou střešní architekturou. Jde totiž o barvu používanou na běžných střešních taškách.

O parametrech pohonného ústrojí se společnost, stejně jako u ostatních konceptů z řady X, nezmiňuje. S největší pravděpodobností však bude elektrické, jak naznačuje i uzavřená maska.

Celkově vypadá koncept X Convertible opravdu dobře a na mysl se tak dere otázka, zda ho společnost neplánuje vyrábět. Koncepty Genesis X ale podle všeho slouží pouze k demonstraci designového směru značky pro budoucnost. Stylový prémiový kabriolet inspirovaný konceptem X Convertible tak od Genesis v nejbližší době příliš neočekáváme.

Doporučujeme

Témata