Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

GM: Obří recall kvůli airbagům. A Takata je v tom nevinně

Michal Fokt Michal Fokt 12. 9. 2016 • 01:58
6
Do servisů musí obrovské množství aut od sparku po corvette. Až 3,64 milionu vozů se při havárii nemusí vůbec aktivovat přední airbagy

Když se dnes řekne airbag a svolávací akce, automaticky už asi každý vzpomene na Takatu. Její vědomě vyráběné vadné pyrotechnické patrony si vyžádaly největší svolávací akci v historii autoprůmyslu, když do servisů musí téměř 60 milionů aut na celém světě, přičemž nejvíce jsou postiženy japonské a americké značky, potíže má ale i řada evropských značek.

Ovšem u General Motors, jehož vozy jsou mimochodem také aférou postiženy, se obejdou i bez Takaty. Teď byla vyhlášena další svolávací akce, týkající se airbagů. Problém se týká diagnostického modulu, jenž vyhodnocuje následky srážky a aktivuje čelní airbagy a předpínače bezpečnostních pásů. Ten by podle GM mohl za určitých podmínek provádět svou vlastní diagnostiku a tím pádem nedělat to, co má. Může být vadný až u 3,64 milionu aut a u všech se tím pádem musí buď nahrát nový software nebo celou jednotku vyměnit.

Jde o problém velmi rozsáhlý a to jak z pohledu počtu svolávaných aut, tak co se postižených modelů týče. V seznamu se objevují vozy Chevrolet Corvette, SS, Caprice Police Pursuit Vehicle, Trax a Spark EV, dále Buick LaCrosse a Encore a především dobře prodávané trucky Silverado, Sierra, Tahoe, Suburban, GMC Yukon a Yukon XL a Cadillac Escalade a Escalade ESV.

Související články

Témata
12. 9. 2016 21:27
Re: Recall
A nauč se pravopis
12. 9. 2016 21:23
Re: Recall
Pak nevíte čí jste. Jestli zleva nebo zprava
12. 9. 2016 21:22
Re: Recall
Takhle to začíná a končí jak u vás v 45 ty jeden demente
12. 9. 2016 20:56
Re: Recall
Cas jsou penize ty pyco, nez bys ty precetl "svolavaci akce" nebo nejakou jinou kurvarnu, pan Fokt uz ma dvakrat objety Nordschleife ve Skodiaku, v lepcim case nez americkej raketoplan na semislickach.
12. 9. 2016 20:49
Re: Recall
Za chvíli se budeme všichni oslovovat Mr. A Ms., tak aby Vám emerican neříkal Mr. FUCKT!!! POZOR NA TO

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku